тоскана апартмани и казино yelp

казино комо ganar en la ruleta

Светската Серија на Покер е најновата живеат турнир организатор да се земе брзина сериозно по откривање планира да го воведе шут часовник и big blind, анте во High Roller настани во 2018 настан.Јас сум премногу брзо.Јас се јаде премногу брзо.Јас зборувате премногу брзо.Јас пишувам премногу брзо.Мислам дека премногу брзо.Јас ебам премногу брзо.Јас не играат покер премногу брзо.Јас борба да се донесе одлука.Јас гледам на дел; бејзбол капа, качулка, сите мо-лошите страни.Но, ако се калај настроената на мојот череп, и погледна внатре, таму не би било малку човек да работи од GTO пресметки.Тоа е мајмун удира на балансот на своите намалени.Но, дури и идиоти како мене се прилагодат кога се принудени да, и на Светската Серија на Покер (WSOP) е принудувајќи нас да...вид на.Кевин Mathers, на WSOP Социјалните Медиуми kingpin, најави на Твитер дека во 2018 иконите покер турнир ќе се воведе шут часовник и голем bling анте во сите Високо Ролери настани.Јас сум прилично сигурен дека, луѓето кои играат во овие настани не се имате било какви мајмуни или балансот на своите намалени во своите черепи, така што нема да го слушнат било незадоволните бучава кои доаѓаат од насока на елитата.Тука се настаните на нов потег влијае: $1m купи-во Една Капка тоскана апартмани и казино yelp.
$50,000 buy-in No-Limit Hold ' em High Roller казино компании во сиетл. $100,000 No-Limit Hold ' em High Roller.На WSOP нели најави колку долго секој играч ќе добие да се земе ред (30-секунди, индустрија норма), и колку време банки секој играч добива.Оние детали ќе дојде во догледно време.На Big Blind, Анте е кога играчот во Големите, Слепи трупците до анте за целата табела зголемување на просечниот број на раце свирел на час бидејќи не мора да се справи со нагоре од девет играчи fannying наоколу обидувајќи се да го најде вистинскиот чип(s).Зошто Само Ролки Висока?Досега, 888Poker е живеат само турнир организатор доволно храбри да ги користите шут часовник во сите свои Главниот Настан и Високиот Roller настани.Јас сум шампион на овој потег, бидејќи сметам дека тоа е иднината на покер.Сепак, мислам дека Светот Покер Турнеја (WPT) (воведени шут часовници во близина на пари меур), и на WSOP може да имаат право на пристап.Минатата ноќ, јас го гледав на ФА Купот моменти на Натпреварот на Денот.Четвртиот Круг врска помеѓу Ливерпул и Вест Brom го испробани Видео Асистент Реприза (VAR) технологија.Мислење се меша, но не можете да се расправаат со резултати.Судијата се наметнува три клучни одлуки да VAR, минатата ноќ, и оние кои се во потрага на replays доби сите детали на место-на.А сепак, ова утро, на насловните страници на трудот се сите фокусирани на колкава болка во арсен VAR е.Зошто?Постојат две основни причини: Тоа траеше премногу долго за да донесе одлука, пореметување на протокот на играта и да се влијае на гледачот вредност.На VAR одлука не вклучуваат гледач во процесот.Па ајде забрана VAR?Уште не е.Причината за воведување на VAR е да направите повеќе точни одлуки, и тоа го прави тоа.Фудбалски власти сега се разбере дека тие треба да се направи VAR дел на забава.Се очекува во иднина дека има џиновски екрани на секоја земја, покажува replays на навивачите, за да се поттикне и вокал учество вашингтон. VAR нема никаде.Тоа е иднината на фудбалот.Тоа е исто со Шут Часовник и покер.Целта на Шут Часовник е да се притисне повеќе рацете на час.Таа работи.Но, исто како VAR, таму ќе биде teething проблеми.Наместо да се воведе технологија на секој игра во WSOP настан, на подот тим добиете за да се практикуваат работа со него додека седите пред покер елита.Мислам дека има смисла.Но тоа доаѓа.Така, тоа е време да се земе секира во главата на мајмунот и продава на балансот на своите намалени на eBay.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино комо ganar en la ruleta.