значењето на зборот рулет

казино нов јужен велс

Британскиот букмејкер Вилијам Хил Саладин, што има силно присуство во Лас Вегас и во Невада, рече годишен оперативен профит ќе падне на 260 милиони фунти ($316.7 милиони), на дното на својата прогноза опсег, обвинуваат "клиент пријателски" коњски трки и фудбалски резултати во декември.Намалувањето на приходите е уште еден удар за коцкање компанија како што пребарува за нов главен извршен директор и по бројот на ривалите здружија силите за да се зголеми конкуренцијата во секторот.Акциите во компанијата падна повеќе од 3 проценти на 288.3 pence.Како што неодамна како Ноември значењето на зборот рулет. 14 компанијата имаше прогноза дека оперативна добивка ќе биде на високо крајот на 260-280 милиони фунти опсег.Вилијам Хил имаше пријавени оперативниот профит на 291.4 милиони фунти за 2015 година казино нов јужен велс. Вилијам Хил работи спортски книги на повеќе од 100 локации во Невада, вклучувајќи го Плаза, во Центарот на градот Голема, Binion s, D Лас Вегас во центарот на Лас Вегас.Другите во Лас Вегас вклучуваат Сребро Седум и SLS Лас Вегас.Привремената Главен Извршен Филип Bowcock рече неповолни спортски резултати на крајот на годината имаше избриша 20 милиони фунти исклучување на добивка фигура 14 ден временска прогноза.

"Последните работи на спортски резултати не се менуваат нашата доверба во подобри перформанси во 2017," додаде тој во тргување изјава за 52 недели на Декември казино нов јужен велс. На зафатен Бокс Ден англискиот фудбал програма, 18 на 20 најдобри поддржан тимови победи.Еден коцкар претвори 20 фунти удел во 103,000 фунти по подлога 11 екипи, за да победи – најголемиот parlay победи на сезоната досега.Вилијам Хил, која работи околу 2,370 обложување продавници, се бори да остане во чекор со ривали во онлајн коцкање и одборот губи трпението со главен извршен директор Џејмс Хендерсон во јули минатата година, по две години во работа.Компанијата одби да коментира во понеделникот на процесот на именување на нов главен извршен директор.Тоа, исто така, има пропуштени излезе на круг на консолидација која го видел Европски ривали Paddy Power и Betfair се приклучат сили, додека Ladbrokes се спои со Гала Корални.Вилијам Хил извади на спојување разговори со Канадскиот онлајн игри на компанијата Amaya Inc.во октомври.Тоа, исто така, ги отфрли преземање пристап од помали ривали 888 и Ранг Група, минатата година.Тоа ќе поднесе извештај својот целосен годишен финансиски резултати на Февруари домови за продажба.