ла рош-претставништво sur yon казино

казино во горниот полуостров мичиген

"Ова е особено важно бидејќи на зголемувањето на бројот на онлајн игри, кои лотарија оператори имаат можност да учествуваат." Двете IGT и Bally се прави inroads во социјални игри — повеќе, па IGT преку компанијата DoubleDown Казино производ.Бизнисите се даде на лотарија компании друг продава производот ла рош-претставништво sur yon казино. "Научна Игри спојување понатаму consolidates веќе oligopolistic слот снабдувач индустрија да создаде речиси еднаква големина конкурент на IGT," Bumazhny рече.Бакингемската Истражување игри аналитичарот Брајан McGill рече на Bally се справи прави Научни Игри повеќе различни.Лотарија фирма веќе ја имаше својата нога во слот машина бизнис по купување WMS Индустрии за $1.5 милијарди долари во 2013 година на ривиера казино без депозит бонус кодови. "Индустријата е многу конкурентен и (Научно Игри-Bally) трансакцијата не промена на пејзажот драматично," McGill рече ла роса мексиканската решетка и tequileria монте казино. "Ние веруваме спојување и присоединување на активност во овој сектор, истакнува побарувачката за слот добавувачи" content во бавниот раст на животната средина." Игри регулатори од 300 јурисдикции ширум светот треба да го потпише исклучување на две занимава, како што ќе сојузна антимонополските службеници.Процесот за одобрување за двете зделки ќе трае до 12 месеци.Инвеститори како заедница меѓу лотарија на услуги и слот машина производители казино во горниот полуостров мичиген. "Duplicative трошоци, вклучувајќи истражување и развој, и помогнаа премиер на индустријата за консолидација," Bumazhny рече казино во горниот полуостров се отвори. McGill е само грижа е потпора.Научни Игри е под претпоставка дека Bally е $1.8 милијарди долари во долг, која ќе им даде на компанијата за $8 милијарди долари во обврски казино во унијата извори ny.