што да се јаде за вечера рулет

направете свој казино чипови

т најмалку четири од Макао е шест казино оператори веќе се изведува во 2021 аранжман за доброволно неплатено отсуство за нивните игри на персоналот, три локални труд групи имаат соодветно кажано GGRAsia.ocal игри на персоналот сепак чувството "посигурни" за нивното вработување outlook, во споредба со почетокот на 2020 година и отворањето фази на Covid-19 криза, пазарот на работна група лидери, забележани што да се јаде за вечера рулет. Во основа сите неплатени ја напушти политики кои казино оператори нудат досега се достапни како доброволна основа [за персоналот].Тоа е исто така честа дека овие неплатени ја напушти опции понудени се на "Грижа Напушти" природа", рече Cloee Чао, раководител на локални игри труд активист група Нов Macau Игри на Персоналот Права Асоцијација. Игри персоналот сега не се чувствуваат посигурни во врска со нивните работни места од некои месеци.На пандемија ситуацијата е веќе траеше околу една година, а сепак не биле многу случаи на локални игри работници да бидат отпуштени – дека го направија работниците се чувствуваат ослободени," Ms Чао додаде што да се јаде денес рулет. GRAsia се приближува на градот шест игри оператори, барајќи од нив да се потврди дали тие биле проширување на нивните неплатено отсуство политики и барајќи од нив за сите релевантни детали, но не се добиени одговори од секој од нив пред оваа приказна отиде онлајн. Многу од игри на персоналот се всушност подготвени да ги преземат оние неплатено отсуство опции, и секој е малку се користи за да тоа веќе," Г-дин Lao сепак, ни рекоа.e додава дека неодамна, "за време на некои busier дена во игри на подови," некои локални игри на работниците имаше "дури и бил замолен од страна на нивните работодавачи да работат прекувремено".ut работа, ситуацијата во Макао junket оператори – каде junket претставници не се вработени од страна на вистинските казина – беше "многу повеќе да се грижиш", Г-дин Lao забележи што да очекувате во казино. Многу од junket оператори' вработените се underemployed за сосема извесно време, веќе, како и нивните бизниси се намалија толку многу," рекол тој. Некои junket вработените изјавиле дека биле прашани од страна на нивните работодавачи само да се земе надомест за доброволно resigning од компанијата.Во други случаи, junket вработените се пренесени на [VIP игри] салони со подобро клиент сообраќај како и на нивните работодавци имаат axed нивните оригинални работни места [VIP игри соби]," Г-дин Lao додаде.или на септември до ноември период, Макао е невработеноста извештај застана на 11,600 направете свој казино чипови. Повеќето од оние кои се во потрага по нова работа, претходно беа работат во или "игри на среќа и junket активности", или "градежниот сектор", според најновите податоци објавени од страна на градот Статистика, Попис Услуга.т на почеток на Covid-19 криза на почетокот на оваа година, Макао е Главен Извршен директор, Хо Iat Сенг, наречен за казино оператори за да се избегне работа отпуштањата, ако е можно, но не конкретно се спомене junket сектор.било локалните вработени на казино-оперативни компании изјавиле дека се охрабрени од страна на нивните работодавци да ги мешавина на платени и неплатени остави да ви помогне со игри фирмата трошоците за заштеда на напорите да се спротивстави на влијанието на Covid-19. #8220;верувам дека оваа година, која беше најтешките и најлошото е завршена.За нова година, се надевам дека работата волумен [за игри на работниците] постепено ќе се normalise, тогаш секој може да се добие да се прилагодат назад кон кои брзо работно темпо," рече Choi Kam Фу, а за заменик-директор на локално традиционалната група, Макао Федерација на Синдикатите..