сечење на слотови на маса видов

слободен врти слотови без депозит велика британија

Сад Rep.

Џо Кенеди III (D-Масачусетс) има поднесено законодавство со законодавството на претставничкиот Дом која има за цел да ги заштити племенски земјиште земено во сојузна доверба од страна на Одделот за Внатрешни работи (ДОИ).Претходно оваа недела, НИ Окружниот Судија Пол Фридман во Вашингтон, ДЦ, наредил Внатрешни работи Департментот да ја преиспита својата поништување на водејќи доверба 321 хектари земјиште во Taunton во сопственост на Mashpee Wampanoag Племе во Масачусетс.Го ДОИ рече дека во 2018 дека тоа erred во 2015 година во назначува земјата како суверена територија.Еден од двата федерално признат племиња во Масачусетс, го Mashpee Wampanoag Племе е сега да биде помогната од страна на член на државната најпознатите и моќно семејство.Додека Фридман е цел бара Внатрешни работи Оддел за да ги видиш своите одлуки, Кенеди се обидува да се помине легислатива што ќе спречи племенски земји, кои биле поставени на сојузниот матичарот од секогаш се отстранети во на прво место.Во средината на пандемија дека има уникатно загрозени Мајчин Американците, племиња треба да се фокусира на се грижат за нивните заедници, а не борба против назад на омраза, неуки Администрација," Кенеди рече, во соопштението сечење на слотови на маса видов. "Ако Претседателот Адут е подготвен да се закануваат на постоење на Племето дека ги поздрави Верниците на нашите брегови, не племенски земјиште во оваа земја се безбедни од неговите напади. "Под Племенски Резервација Пандемија Заштита Акт, ние можеме да се осигураме дека нашиот народ е приоритети лага со Мајчин Американци кои ја заслужуваат нашата заштита," претставникот склучен.На Mashpee Wampanoag Племе сака да изгради Индискиот казино одморалиште на земјиште во прашање.Проектот, ако се одобрени од страна на федералните и државните функционери, би можело да чини колку што е $1 милијарда.Правни прашања околу племенски игри веќе долго време се сложени.Внатрешноста на Одделот според последните два претседателски администрации има само направи тоа полошо.Во текот на Претседателот Барак Обама администрација, ДОИ одлучи дека сите федерално признат племиња кои може да се докаже историски врски со земјиште неодамна стекнати може да имаат такви својства поставени во доверба.Под Адут администрација, Внатрешни работи рече дека само племиња, кои се квалификуваат беа оние кои се признати во 1934 година, кога на Индискиот Реорганизација, законот беше донесен.На Mashpee Wampanoag остана во состојба на флукс како резултат на тоа.Нејзините конгресот делегацијата се обидува да им помогне на индијанци се здобијат со неговата правна основа во Taunton.Заедно со Кенеди, Rep сечење на слотови со маса видов.
Вилијам Keating (D) и Сен. Елизабет Ворен (D) имаат поддржа Wampanoag Племе Резервација Реафирмација на Делото.Законот поминале Куќа во Мај 2019, но е во застој во Републиканската контролира Сенатот.Кенеди III, а внук на Сенаторот и НАС, јавниот Обвинител Роберт Ф слободен врти се регистрирате слотови.

Кенеди, и grandnephew на Претседателот Џон Ф. Кенеди, се обидува да го надградите своето политичко влијание во ВАШИНГТОН.Неговиот татко, Јозеф II, исто така, работел во Конгресот.39-годишниот работи против актуелниот Сен слободен врти слотови без депозит велика британија. Ед Markey (Г) за седиштето дека тој е се одржа од 2013 година слободен врти слотови без депозит нема облог. PredictIt bettors веруваат Кенеди ќе победи на Масачусетс Демократскиот сенат основно на 1 септември.
Кенеди е акции на победа се тргување на 69 центи, и Markey на 33 центи.Победникот ќе речиси сигурно ќе победи на ноември избори (Демократска акции во 95 центи, републиканската партија акции во пет центи). како да се победи на турнирот texas holdem.