бесплатни онлајн покер без регистрација francais

казино како да се каже тоа

Секојдневно фантазија спорт и (сега) спортски обложувања оператор DraftKings е проширување на својата фантазија производ микс, својата географска стапало и на извршниот списокот.Додека повеќето од DraftKings вест овие денови го опкружува неговата брза rollout на новиот сингл-игра во реално пари спортски wagering, компанијата нема да заборави на своите фантазија корени.Оваа недела компанијата соопшти неизбежното пристигнување на квази-во-игра DFS преку својот нов Флеш Нацрт производ.Флеш Нацрт, кој се очекува да пристигнат на корисниците на Андроид и iOS мобилни уреди мидвеј преку претстојните МАК сезона, ќе им овозможи на играчите да ги собереш спортисти тие веруваат дека ќе освојат најмногу поени во квартали 2, 3 и 4 на МАК игри, плус посебен натпревар за покривање на играта е втората половина.Овие нацрти се направи телевизија, почнувајќи 30 секунди по завршувањето на претходното тримесечје, а се состои од пет круга apiece.Играчи имаат само 15 секунди во кој треба да изберете една од три играчи, тие веруваат дека ќе се произведуваат најмногу поени во даден квартал.На некои натпревари се гарантира награда базени, но повеќе играчи кои учествуваат, на повисок потенцијал за бонус.Кога веќе го лансираше својата DraftKings Sportsbook стан во Њу Џерси – прва таква обложување стан во НАС надвор Невада – компанијата се подготвува за проширување на правни wagering со воспоставување претставништва надвор од нејзините Бостон седиштето.НОВИ КОПА, НОВИ ЛИЦА DraftKings објавен оваа недела дека го отвори канцеларија во Сан Франциско и има планови да се отвори уште една статистика во Лас Вегас.Сан Франциско канцеларија тим ќе се фокусира на развој на компанијата маркетинг напори за понатамошно возење клиент стекнување бесплатни онлајн покер без регистрација francais. DraftKings исто така bolstered на извршниот редови, додавање на поранешниот Меѓународни Игра Технологија ветеран Џејми Шеј како компанија е нов шеф на дигитални sportsbook операции.Поранешниот Цезар wagering извршување Френк Kunovic е доведена на како DraftKings' новиот директор на мало sportsbook операции.Шон Hurley, кој беше ангажиран во февруари како DraftKings' прв шеф на sportsbook, сега е раководител на стопанскиот раст.Откако помогна да се DraftKings ја постигне својата Њу Џерси амбиции, Hurley сега ќе работиме со DraftKings' биз-dev тимот во Њујорк онлајн покер за слободни без преземете. DraftKings во моментов е создавање на голем нови во Бостон СЕДИШТЕТО за да се приспособат на очекуваните 75% раст во својата Масачусетс работна сила во текот на наредната година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино колку f зборови.