казино во близина на форт маерс плажа fl

blackjack market north hollywood ca

Дома тима се очекува да победи во недела е МАК акција, како и на Хјустон Texans и New England Patriots се инсталирани како фаворити во AFC диви игри со карти.На Texans се наведени како три-point омилен текот на Бивол Записи, додека Нова Англија е пет-точка ги собереш во текот на Тенеси на Титаните, според шансите испратено од DraftKings Sportsbook.На AFC Јужна шампион Texans (10-6) ќе започне саботата мерки кога ќе биде домаќин на изненадувачки Записи (10-6), кои nabbed првиот вајлд карта на самото место, во AFC.Бафало е една од најдолго плејофот суша во МАК, има изгубено пет директно postseason игри, бидејќи нивната последна победа, која се вратија во 1995 година. Но одбранбен Џош Ален ужива пробив година во својата втора сезона, брзаат за девет touchdowns – лига-најдобро за quarterbacks – додека фрлање за 20 повеќе резултати.Ален нели е предвесник како еден од лигата е топ млади quarterbacks, иако неговиот возбудлива игра има – почесто отколку не произведува резултати за Бивол оваа година.Плејофот игра ќе обезбеди можеби најголемиот тест уште за 23-годишниот надвор од Вајоминг.Според Ален, тој е лекување на тоа како само уште една игра. [Тоа е] уште играта на фудбалот, димензиите се исти, имаме истата игра што сме го имале во текот на годината," Ален им кажа на новинарите. "Ние не се обидуваат да се направи нешто различно...мора да одиме таму и да се изврши." Во меѓувреме, Texans потенцијално би можеле да се добие огромен поттик за одбрана, како и Џ казино во близина на форт маерс плажа fl. Вати ќе се врати во состав по недостасуваат два месеци, бидејќи на искинати пекторални мускулите.Додека тоа е јасно само колку Вати ќе биде во можност да се придонесе, тој сигурно ќе се додаде уште еден ветеран присуство на тим кој е тешко во недостаток на лидерство. "Ние имаме голем број на лидери, и мислам дека сите други момци во шкафче соба секогаш чекор нагоре и да се обидат да го направите она што е најдобро за тимот," Texans тренер Бил O "Black" им кажа на новинарите казино во близина на форт маерс плажа на флорида. "Јас не мислам дека било различни оваа недела.Мислам дека секој е навистина фокусирани на оваа недела." Во вториот AFC диви картичка игра, Patriots (12-4) се најдат себеси во необична позиција: играње во првиот круг на postseason за прв пат од 2009 година. Во деценијата од тогаш, Нова Англија има секогаш имаше првиот круг bye.И додека овој развој на настаните е делумно поради некои лоша среќа за Pats – а 12-4 рекорд е често доволно, за да заработи еден од првите две семиња во конференцијата фактот дека Patriots загуби три од нивните последните пет натпревари има многу фанови и експерти се прашуваат дали ова би можело да биде крај на Нова Англија династија.Кои се зборува е малку веројатно да се влијае на 42-годишниот Том Брејди, кој има повеќе плејофот победи од сите други почнувајќи quarterbacks во оваа година МАК плејофот во комбинација.Брејди, исто така, е во последната година од неговиот договор, што значи тој потенцијално би можеле да се тестираат на слободен агент води оваа оф-сезона.Јас не сум размислувал за овие работи," Брејди им кажа на новинарите.

"Јас само пристап пракса како и јас секогаш ќе има, и обидете се да направите најдобро што можам да направам.Тоа е она што јас ќе одам да го направите овој викенд, како и." На другата страна на паричката, на Титаните (9-7) го имаше еден од лигата е најдинамичните дела од правење Рајан Tannehill нивниот почеток одбранбен во Недела 7, со поранешниот Делфин го водат МАК во passer оценка.Додека тоа сепак ќе биде вознемирен за Titans да оди во Нова Англија и да се најде начин да се победи, ова е несомнено случај на два тима се движи во спротивни насоки како ќе влезат во postseason. "Тој е фрлена на топката со многу прецизно и донесување големи одлуки," Patriots тренер Бил Belichick рече на Tannehill во водство-до сабота е игра казино во близина на форт meade md.

"Мислам дека тој е добар одбранбен во текот на неговата кариера...тој одиграл добро за Титаните, но одигра добро во Мајами, премногу." blackjack market north hollywood ca.