реки казино крошна вклучена мени

супер high roller сад партија покер

Почетокот на септември 28, Америка Cardroom (ACR) ќе биде во костарика.Тоа е само малку викенд оклопни, но НИ се соочуваат со покер сајт ќе биде домаќин на покер живеат готовина игра неколку на сајтот среќни сме победници.Играта, Кафез Настан, има buy-in од $5,250 и викенд партија ќе заврши на 1 октомври реки казино крошна вклучена мени. Кафез Настан ќе се кандидира за вкупно 12 часа, поделена на четири слепи нивоа на три часа секој.Шест часа ќе се одигра на 28 септември и на други шест на септември 29. Нема доцна регистрација или ре-записи се дозволени и сите играчи мора да останат до крајот на проектот, освен ако тие биста.Кога часовникот снема, сите чипови се одржа од страна на секој играч може да биде откупен за пари.На покер игра ќе се одржи на Taormina Хотелот во Сан Хозе супер висок лимит слот победи.
ACR испратени за настанот на Твитер, велејќи: "Дали сте доволно храбри да се чекор во Живо Кафез?Картички се во воздух на септември 28.Можете да победи вашиот начин на костарика оваа недела преку $55 сателит, каде што три $8,000 пакети се во прашање." Покер порталот е давање далеку награда пакети во вредност од $8,000 да учествува во играта.Од јануари, тоа е награден играч секоја недела со пакет за различни Кафез Настани и ќе продолжи да го предаде на нив и надвор додека последниот настан ќе се одржи во декември.Пакетите се даваат на оние играчи кои го однесе долу $55 Ѕверот и Седат & Здроби Кафез сателитска Телевизија настан, кој се одржува секоја недела во 6 ЧАСОТ по Источно Време.Седат & Здроби влез е освоено преку ACR е табла трки за Седат & Здроби и Ѕверот.Наградата пакетот вклучува котизација, $800 кон авионска карта, $1,000 во трошењето на парите и до три ноќи на Taormina Казино и Хотел.Тоа исто така вклучува и земјата транспорт од Хуан Santamaria Меѓународниот Аеродром на Taormina.Досега оваа година, три Телевизија во Кафез Настани веќе завиткани.Две повеќе се за допрете – Коста Рика настан и еден друг од 30 ноември до декември 4 супер графика наопаку слот. Ноември настан е Тенџере-Граница Omaha настан, а сите други се со NLHE парични игри.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre супер high roller сад партија покер.