Texas holdem poker kostenlos online spielen ohne anmeldung

големо куче блек џек нула пак за трева

Сега дека MGM Места Меѓународна пријава процес во Масачусетс е сега во рацете на Масачусетс Игри Комисија, казино оператор е поставување на своето место на друга локација северно од границата.Не е тајна дека MGM го имаше своето око на Торонто за сосема извесно време, сега, и сега тие се преземањето на следниот чекор во изразување на нивните намери со одење на градот да теренот на она за што верува дека прекрасен митрополитот градот треба: а glistening, водата интегрирани одморалиште.На Вегас-базирана компанија е размислување big со нејзините планови за во Торонто, и кога тие ќе значи голем, тие не се работи за едноставна кутија казино.Не бе.За овие момци, 'big' да се споредува, за почеток, $2.4 милијарди долари во капитални инвестиции сам texas holdem poker kostenlos online spielen ohne anmeldung. MGM извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Murren направи тоа јасно кога му кажал на ПС Веста дека треба да Торонто одлучите да имате казино изградена во градот, тоа треба да оди голема.Вистински големи texas holdem poker kostenlos spielen. "Нека ми биде јасно", рече Murren, "со цел за Торонто за да го реализира финансиското влијание и разновидноста на услугите што се наведени тука денес може да се постигне само преку интегриран одморалиште модел — кутија казино ќе не избави го ова за да Торонто." Како што стои, MGM е предлог повици за одморалиште и казино да биде изграден на водата локација на Изложбата Место.Со цел да подсладите тенџере за заедницата, MGM, исто така, ќе се трошат пари за ревитализирање на соседните заедници, нешто Murren alluded да, кога тој го направи својот теренот за граѓански и градот лидери големо куче блек џек делови листа. MGM е еден од неколку оператори кои имаат остро око на Торонто, чека да се види дали Онтарио Лотарија и Игри Корпорација теренот за да се овозможи изградбата на иднината казино во раздвижениот метропола добива потребната поддршка од пратениците.Цезар Забава веќе има предлог во место да се изгради во Метро Торонто Convention Centre, додека Песоци е, исто така, се гледа во правење на казино се игра во градот.Без оглед на она што MGM и сите други оператори што се планира за Торонто, ништо не може да бидат поставени во камен, додека Торонто политичари да донесе одлука за тоа дали да им овозможи на казино во градот или не. OLG е една од најпознатите жесток застапниците на пали милијарди долари казино проект во Торонто, нешто OLG Претседател Павле Godfrey вели дека не само што ќе се создаде голема можност да се создаде илјадници работни места, но, исто така, донесе во милијарди долари инвестиции за градот и околните провинции големо куче блек џек нула пак за трева.
"Она што ние треба да го направи тоа го добиете овој процес заврши со реализација во 2013 година," Godfrey рече пред неколку месеци.Сепак, се уште има многу состаноци и назад-и-назад дискусиите кои се очекува да се одржи пред било на гигант казино оператори дури и може да започне разговара за конкретни планови да се има казино во Торонто.И ако крајниот резултат значи "не", тогаш MGM нема да имаат проблем да се движат ако на советот на град гласови мерката надолу големо куче блек џек нула пак. "Нема гајле, нема фаул, ние ќе се преселат на," рече Murren.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е plainridge казино отворен денес.