бранч казино де монтреал dimanche

систем на одредување рулет маска

Во јужна Африка онлајн коцкање се надева доби мал поттик оваа недела со tabling на најновата верзија на Далечинскиот Коцкање Сметка (PMB 3 – 2015).Приватниот член од законот беше tabled од Демократскиот Сојуз ПРАТЕНИК Geordin Hill-Луис, на алтернативниот министер за трговија и индустрија.Во голема мера се идентични со Луис' претходни напори, на 2015 верзија се обидува да се прошири во Јужна Африка онлајн menu (мени) од тековната спорт-само обложување режим на оној кој вклучува казината и покер verticals.Исто така, слични на Рид-Луис' претходни напори, на 2015 верзија се очекува да умре од запоставување.Минатиот месец, во Јужна Африка Одделот за Трговија и Индустрија emphatically изјави дека "нема намера од страна на владата да предложи на законодавството на онлајн коцкање." Овој став беше заменети во ноември од страна на PricewaterhouseCoopers, кои одговориле дека "не гледам нешто се случува" за Јужна Африка онлајн коцкање проширување "за доста голем период на време." Додека Hill-Луис држи до мешање препевот на Високи Надежи, Казино Асоцијација на Јужна Африка (КАСА) е обвинуваат нелегални онлајн коцкање за земање пари од рацете на Јужна Африка е правно казина и владините даночни каса бранч казино де монтреал dimanche. CASA извршен ДИРЕКТОР Themba Ngobese верува дека "агресивното" онлајн коцкање оператори се делумно одговорни за Јужна Африка казино приходи раст паѓа од 10% во 2012-13 фискална година за само 0.6% 2013-14 бранч ау казино де divonne. Ngobese проценува дека најмалку 5% од приходите контракција беше долу на луѓето одлучуваат да се коцка интернет отколку во CASA-одобрени игри зглобовите. Ngobese рече дека ова има цена владата R110m (м) во даночните приходи систем на одредување рулет cifra. CASA неодамна започна кампања да ја едуцира јужноафриканци за "последиците на нелегалното коцкање." Кампањата ќе обезбеди информации на нелегални онлајн коцкање преку интернет, радио и печатени рекламирање, како и преку социјалните медиуми.Главен меѓу последиците истакна, ќе биде можноста на R10m казни и 10-годишна затворска реченици за Јужна Африка фатени оперативни или играње на нелегални сајтови.Кампањата исто така, се бара да известува сопственици на имот и земјопоседници дека нивните објекти може да се користи за интернет кафулиња кои нудат пристап до онлајн коцкање сајтови систем на одредување рулет маска. CASA има дури да се постави hotlines за загрижени граѓани да fink на осомничени оператори систем на одредување рулет значење. Ngobese рече кампањата е "веќе имаше некои добри извештаи на провинциската коцкање плочи" кои се "следи од страна на инспектори во стинг операции." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.