каде е казино во алабама

кралската аце казино $500 без депозит бонус кодови 2021

Племенски казина во руралните Југозападниот може да биде најмногу подложни на бавното економско заздравување, еден истакна економист предупредува.Со вториот бран на COVID-19 зголемените во Југозападниот, изгледите за обновување за племенски игри својства на Запад не е позитивен, Kalt предупреди.Недостатокот на приходи доведе племенски владите да се намали на услуги и придобивки, според Rory Dilweg на Ocotillo Право и Политика Партнери, Колорадо-врз основа на адвокат кој е специјализиран во племенски закон каде е казино во алабама. "Намалувањето на приходите предизвикани од COVID-19 биле катастрофални за племиња." Многу Западни региони се зависни од племенски казина за приходи, според Харвард Проект во извештај објавен во Мај.Во Аризона, племенски игри поддржува повеќе од 51,000 работни места и $1.9 милијарди долари во работник приходи, се вели во извештајот.Во Калифорнија, племенски игри е поврзана со 176,000 работни места и повеќе од $8.6 милијарди долари во плати.Претходно овој месец, Аризона Одделот на Игри се изјасниле дека приходите од племенски казина во првиот квартал од тековната фискална година беше 52% од она што беше во истиот квартал минатата година.Државата доби $13.9 милиони денари од казина.Голем дел од ова намалување се должи на казино затворачи поврзани со пандемија.На кофриране доведе до нервоза за племиња, нивните работници и заедници, како и во државите во кои тие работат.Минатиот месец, една неодамнешна национална анкета од Сиетл Забава Група откри дека 97 проценти од племенски казино директори рече $8 милијарди долари во coronavirus олеснување фондови е доволен за да се ублажат економското влијание предизвикано од пандемија.Само три проценти од казино управување со службени лица кои учествуваат во анкетата се сигурни дека може да продолжи со нормално работење од страна на крајот на 2020 година кралската аце казино $150 без депозит бонус кодови 2021. Јоргенсен нагласува влијанието на племиња ќе биде повеќе од само економска, особено за Najavo Нација и Белата Планина Apache Племе. кралската аце казино $200 без депозит бонус кодови.