преземете aplikasi покер азија-88

како што е бојата на покер

PokerStars продолжи да се почитуваат Чад Браун од страна на хостинг добротворна настан во нивните сесијата во живо на фестивалот во Њу Џерси да се соберат средства за T преземете aplikasi покер азија-88.
Martell Фондацијата за Leukaemia, Рак и СИДА Истражување.Јас сум бил размислување за смртта многу во последно време.Можеби, тоа е затоа што јас сум станал татко повторно на возраст од 41; можеби тоа е затоа што мојот стар човек не може да ја ослободат својата пушењето?Јас често се прашувам што ќе се случи тој треба да умре?Таму ќе биде напливот на емоции.Таму ќе биде солзи и болката на жалење за да не се обидува потешко да му помогне да се откажете.Потоа со текот на времето, јас не се забележи неговото отсуство.Ќе има повеќе солзи, на Божиќ и на својот роденден, и тогаш, на крајот, ништо.Животот оди натаму.Ние треба да се потсетиме на луѓето кои прават толку многу кога тие се на оваа земја.Тоа е најмалку што заслужуваат, и јас го почитувам PokerStars за да продолжи да и помага на заедницата се сеќавам на еден од своите во Чад Браун.Браун, член на PokerStars Тим Про, трагично го загуби својата битка против liposarcoma во 2014 година. Тој бил само 52-годишна возраст.Светската Серија на Покер (WSOP) признаени неговото влијание врз играта, со тоа што него на една и само почесен WSOP Шампион.Тој беше во можност да се носат неговото хривнија непосредно пред тој умре.Од тој тажен ден, PokerStars, што не удостоивте него од страна на хостинг на Чад Браун Спомен Добротворна Покер Турнир во два наврати.Минатата година Марија Хо, работела како домаќин како настан крена над $80,000 за T. Martell Фондацијата за Leukaemia, Рак и СИДА Истражување, добротворна дека Браун е поддржано кога жив.Источниот Брег Се да Придонесе PokerStars продолжи да се задржи Браун е наследство од страна на хостинг трета добротворна настан како дел од нивната сесијата во живо на фестивалот во Њу Џерси.На $200 buy-in No-Limit Hold ' em настан ќе се одржи во четврток, 3 ноември 2016 година во Одморалишта Казино Хотел, Атлантик Сити, во 8 часот по локално време.Ако сакате да се добие рана потоа, коктели се сервира во 7 часот. 50% на купи-при оди за добротворни цели со другите 50% се случува кон наградата басен.Исто така, ќе биде $100 rebuy период за првите шест нивоа, со 50% од rebuys, исто така, оди во добротворни цели.Одморалишта Казино, исто така, ќе придонесе $3,500 на фондот.Награди за посегнување се бројни, и тоа е добро за да видите текст од широк спектар на турнеи. PokerStars се нуди $5k PokerStars Првенство Бахамите пакет, Светот Покер Турнеја (WPT) се нудат слободни места во WPT500 настани, шанса да се запознае со екипажот и се појави на ТВ, и голем број на други добрите преземете aplikasi покер 88 азија.

Heartland Покер Турнеја (HPT) се нудат бараж пакет на нивните Главниот Настан преземете aplikasi покер аце 99. Daniel Negreanu ќе дејствува како домаќин.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како што е бојата на покер.