како полна куќа во покер

нови казино во marquette мичиген

Научни Игри стекнати творецот на популарни мобилни бинго стан, како што се проширува своето присуство во социјалната казино игри сегмент среде стагнира машина и лотарија на приходите.Лас Вегас-базирана компанија не го објави во вторник најавата на цените платени за Spicerack Media Inc., продуцент на Бинго Пресметка и пет други социјални игри апликации.Игри се достапни на Facebook, Amazon.com, на Apple app store и Google Play за Android.Бинго Пресметка, кои придонеле за "големо мнозинство" на Чатануга, Тенеси-базирани Spicerack приходите, беше на врвот пет социјална бинго титула во 2016 година, според соопштението од Научни Игри.Бинго Пресметка имаше речиси 200,000 следбеници на Facebook.Тоа е симнат повеќе од 100.000 пати од неговата оригинална порака во Декември, 2014 година, според игра информации за Амазон.com.Бинго Пресметка, која е бесплатна за да даунлоадирате и да пуштате, генерира приходи од дозволувајќи им на играчите да ги купите предмети во рамките на стан.Научни Игри социјални игри сегмент приходи surged 52 проценти, или $25.6 милиони евра, во четвртиот квартал на $74.8 милиони апликации како Џекпот Партија Социјална Казино се зголеми популарноста.Компанијата вкупните приходи се зголеми само 2 проценти, или $15.2 милиони евра, да $752 милиони евра во текот на истиот период како 8 проценти пад на лотарија и традиционални игри приходи форумот мобилниот сегмент се зголеми. како полна куќа во покер.