одморалишта светот казино календар на настани

најдобри пред пораз покер раце

Атлантик Сити е Boardwalk казино доби својата трета промена на името во помалку од една година и денес.Но, како извештај од ABC Вести сугерира, нов идентитет за Атлантскиот Клуб, Казино Хотел (a.к.а.На Атлантик Сити Хилтон) е лесен дел, како казино е борејќи се за минатата година да се задржи.И тоа не е изненадување тоа е тарифен директно на дното на пазарот со неговата $19 хотелски соби, 25-отсто коцкање чипови и попуст-секој-ден промоции – тоа би можело да се рече казино е cheapening AC фасада.Сепак, се случува долу-пазар беше очигледно единствената опција за хотелот-казино како другите две алтернативи, дека на: а) се натпреваруваат глава-до-глава со понови луксузни летувалишта како Borgata Hotel Casino & Spa, или б) затвори вратите, се постават надвор речиси 1,900 луѓето и да ги преземат мулти-милион долари загуба, беа двете невозможно.Како Мајкл Frawley, казино е главниот оперативен директор, се вели во извештај од страна На Асошиетед Прес: "знаевме дека се случува да треба да прават разлика помеѓу себе на некој начин.Ние мораме да имаме многу јасна дефиниција на она што нашата позиција беше во овој пазар.Пред 2008 година, само се казино беше доволно.Сега, ние треба да се направи застане на кој ние сакаме да биде." Frawley рече дека ова е казино "за остатокот од нас," staking неговата многу опстанок на придобие лојалноста на казино играчи кои сакаат забава, без трошење многу пари.Може овој пристап печат казино е опстанок?Или ќе го "евтини пат" се премногу off-ставање на AC казино посетителите? "Ние знаевме дека се натпреваруваат во високо-граница маси игри е за некој друг.Ние потребна уште една причина за луѓето да дојде, а тоа е допуштајќи им да се игра без да се прекрши на банката," Frawley додаде.На промена на името има сигнализираа почетокот на Атлантскиот Клуб на позиција како вистински "буџет" казино, со изнајмување на некои соби со почеток во малку, како и $19 една ноќ — за една десетина од она што неговите елитното конкуренти добиете.И тоа не е еднократна промоција или; тоа е она што казино ќе се нудат трајно.Тоа може да се стави притисок на управување да се вози повеќе клиенти преку врата, но Frawley инсистира на казино не може да преживее без значително зголемување на својата база на клиенти, и тој смета дека ова е најдобар начин да го направи тоа.Оваа тактика на работа?Во други казино name-променете поврзани вести, во Центарот на градот Вегас' Fitzgeralds хотел-казино ќе се преименува себе да D Лас Вегас и се трошат $15 милиони евра за реновирање додека таа и понатаму останува отворена, извештај од страна На Вашингтон Пост потврдува.Казино сопственик Дерек Стивенс рече дека денес тој го купи казино минатата година со намера да го "sprucing работите" и да се прави тоа потопло место – па тоа изгледа како тој смета дека промена на името е сè што е потребно за да се осигура дека доаѓа точно.Стивенс, кој исто така е сопственик на поголемиот дел од околните Златна Врата на казино, се вели во извештајот од страна На Асошиетед Прес: "јас навистина не сакаат да го купи хотелот да се задржи (тековен) хотел." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre одморалишта светот казино календар на настани.