дакота магија казино салон за забава

казино ile де ла собир свети денис

PvPRO, еден од највозбудливите платформи за CS:GO игри, турнири и лиги, повикал на Sportradar за дистрибуција на аудиовизуелни потоци и податоци од сите претстојните натпревари на ексклузивен, светот основа.Покрај тоа, водечки провајдер на интегритет решенија во спортот и esports сектори ќе се вработуваат своите наградуваниот Измама Detection Систем низ PvPRO е натпревари дакота магија казино салон за забава. PvPRO, кој ќе биде удирање на нивните Електронски Спортски Глобалната Турнеја со првиот €200,000 награда-пари запре во Myknonos оваа недела, да се стави пенкало на хартија, на multiyear договор со кој се фокусира на аудиовизуелни стриминг права за глобалната обложување на пазарот, плус податоци за дистрибуција на права за обложување, како и не-обложување на екосистемите.За да се заштитат сите PvPRO е натпревари, Sportradar е Интегритет на Услуги, со што е еден од основачките членови на ESIC (на Esports Интегритет Коалиција), ќе го следи обложување обрасци од сите релевантни bookmakers и оператори ширум светот, со цел да се идентификуваат сомнително обложување активност.Зборувајќи за договорот, PvPRO извршен ДИРЕКТОР Stamos Venios рече: "Отворањето на нашата прва станица на нашиот прв РЕСУРСИТЕ Турнеја е супер интересен развој за нас, а ние сме среќни да се обезбеди вклучување на врвот CS:GO тимови како SK, Virtus.ујп и mousesports.Да навистина удар на Турнеја надвор во стил и со изјава на професионални намера, ние, исто така, сака да се донесе на одборот на број еден специјалисти во esports податоци, обложување потоци и интегритет.Обезбедување Sportradar е поддршка и експертиза беше навистина важно за кредибилитетот и дистрибуција на Турнеја и како ние го започне ова патување, ние не може да биде посреќен да имаат Sportradar од наша страна".Џејмс Вотсон, Раководител на esports на Sportradar додаде: "Турнир организаторите во esports екосистем се добива savvier за можностите и заканите дека тие сега се соочуваат како интерес и инвестиции расте.Се занимаваат со Stamos и неговиот тим е задоволство, како тие навистина се она што е во прашање и ние сме навистина горди што тие избраа да имаат доверба во нас, нашето искуство и нашите односи да им помогне да ги земе РЕСУРСИТЕ Турнеја и нивната растечка конкуренција портфолио на следното ниво." Обложување оператори кои бараат да се најбрз и најсигурен потоци и податоци за PvPRO натпревари како што РЕСУРСИТЕ Турнеја, како и најдобрите коефициенти услуга со неспоредлив различни пазари и up-пати треба да се јавите [email protected].Медиумите, издавачи или платформи обидува да се најбрз и најсигурен податоци за PvPRO натпревари како што РЕСУРСИТЕ Турнеја треба да се јавите [email protected].ЗА PvPRO PvPro Игри е целосно автоматизиран хостинг платформа Игри, Турнири и Специјални Настани за eSports ентузијасти од целиот свет.Повеќе информации може да се најдат на www.pvpro.com ЗА SPORTRADAR Sportradar е глобален лидер во разбирањето и примената на моќта на спортот податоци и дигиталните содржини за своите клиенти во целиот свет.Ние обезбедуваме врвни решенија и услуги во медиуми, компании, bookmakers, спортски федерации и државните власти.Ние сме навистина меѓународна организација, вработување на над 1,700 луѓе во повеќе од 30 локации низ светот.Нашиот брз раст е управувано од страна на технолошки иновации и длабоко разбирање на потребите на нашите клиенти " бизнис потреби.Тоа е нашата заложба за одлична услуга, квалитет и сигурност што нè прави доверлив партнер на повеќе од 800 компании во повеќе од 80 земји.Ние го окупира единствена позиција во пресекот на спорт, медиуми и обложување индустрии.Повеќе информации може да се најдат на www.sportradar.com казино ile де ла повторно обединување. For понатаму притиснете на прашањата: Алекс Inglot Директорот на Комуникации и односите со Јавноста Sportradar AG СТР: +44 203 695 22 14 e-mail: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино ile де франс jeux.