најдобриот онлајн казино до победа вистински пари

земајќи гребло во покер правни

Ли Дејви продолжува својата конфесии серија од размислуваат прашањето: дали сите покер писатели ништо повеќе од успеа покер играчи?Сите покер писатели ништо повеќе од успеа покер играчи?Во претходниот Конфесии член зборував во врска со моето искуство од играње на Светската Серија на Покер (WSOP), и јас се направи следнава изјава.Повеќето покер писатели се луѓе кои се обиделе да се направи игра број еден причина за загриженост, а потоа за една или друга причина, одлучи дека пишува за тоа ќе биде подобар избор.Симон Млади, Главен и одговорен Уредник, Pokerstars.net, беше исклучок.Тој верува дека изјавата беше 'убедливо начин да се омаловажува професионализам на покер писатели.' Наместо тоа навремено, сум бил праша истото прашање, само оваа недела, од друга покер писател, новинар, блогер, или што и да статус вие сакате да го pin-от на неговото lapel.Па ајде да се отвори ligatures и да видиме што срање текови од ова сосема очигледно суровини рана.Мојата сопруга верува јас се претерува и дека јас не сум внимателни со мојот избор на зборови.Јас ги кажеме работите кои не мислам и јас го користам крајот крајности како "секој го прави тоа', 'можете секогаш да го направи ова" и " никој во светот го прави тоа.' Мојот лош.Па мојата изјава 'повеќето покер писатели' не е ништо повеќе од над претерување на моја страна, и јас извинување кон сите професионални писатели кои би можеле да се шетаат по улиците на Кардиф во потрага да се земе моите очи надвор со rusty лажица.Претпоставувам дека може да биде само не успеа покер играч ако сте се обиделе да биде покер играч.Во мојот сферата на влијание знам многу писатели од сите краишта на светот, кој се меша играње со пишување.Ниту еден од нив некогаш ми кажа дека тие сакаат тие би можеле да играат наместо да пишувате, но на мојот инстинкт ми кажува дека тие ќе разменуваат еден живот, за друг во чукање на срцето.Кога сфатив дека сум бил заглавен во работата што ја мразев, што се потребни за излез, и јас видов покер како начин за излез.Јас работев во железничкиот индустрија – беше за 19-години – и јас бев имаат проблеми во мојот живот, бидејќи мислев дека ќе стапи на работа плашете се од мене.Во исто време имав само да се откажете од пиење алкохол.Јас живеам во Ogmore Вале – мал Велшки долина каде пиење е многу голем дел од културата.До тој момент во мојот живот само лице знаев кој имаше откажете од пиење алкохол беше мојот дедо ми.Мојата одлука да се откажете беше многу важно за мене.Ако би можел да се откажете од пиење што друго да правам?Јас платиле добри пари да се приклучат на Џек Canfield Живот Тренинг програма, и мојот тренер ми кажа дека можам да направи нешто што јас сакав да го направам.Јас само е потребно да дознаам мојот живот цел и исклучување одиме.По многу на душа бараат јас решив дека сака да го поминат мојот живот им помага на луѓето се откажете од пиење алкохол.Сакав да одат во училишта и контра brainwash на децата кои веќе беа scarred од страна на здруженијата на жилет остри канџи.Па, како не ми оди од заработуваат £60k годишно на Железничката, поддршка на жена и дете, да им помогне на луѓето да се откажете од пиење алкохол?Ми требаше еден мост за да се стигне од една точка до друга и јас го одбрав покер да ми биде мост.И зошто да не?Сакав сè за играта, и јас бев победа во повеќето игри играв во.Начинот на кој јас го видов тоа, ако би можел да заработи доволно пари за да ги плати сметките, преку мојот покер игра, тогаш тоа ќе ми даде доволно време за да работат на создавање на мојот живот тренинг бизнис.Па јас направив петгодишен план.Почнав да свирам парични игри на Full Tilt Покер (FTP), но јас не можев да победи активности.Потоа се пресели на PKR, уредила со Bluefire Покер тренер, Алан Џексон, и јас одеднаш почна победа на пари.Но имало еден проблем.Тоа едноставно не се чувствува во право.Загубите погодени мене повеќе отколку што треба.Еден спореден производ на стравот.Знаев дека длабоко во себе дека мојата одлука да се обиде и да се биде професионален покер играч, додека поддршката на семејството, беше и несовесно и себични.Две нешта што никогаш не било кажано некој на време.И тогаш почнав со пишување.Јас не бев писател.Не бев обучени.Немав соништа за да стане писател.Јас само видов како начин на потенцијално заработуваат пари, и јас бев очаен.Ако јас не го направи ова дело во годината, мојот вишок пари би се сушат и јас би биле принудени да се најде вистинска работа.Така јас го напишав.И јас го напишав.И јас не престана пишување оттогаш.По некое време сфатив дека парите кои ќе дојдат во мое пишување договори е фиксна.Тоа беше безбедно пари.Покер пари ќе се променат и не можев да се справи со загуби.Тоа беше опасност пари.Јас едноставно не можеше да си дозволи да игра покер повеќе, бидејќи јас не имаат пари.Па јас едвај се игра покер повеќе.Наместо тоа, јас стојат на масата и јас пишувам за она што јас го гледам.Во една смисла, што го прави мене не успеа покер играч.Се обидов и јас не успеа.Но, одговорот на прашањето навистина зависи од тоа што е тоа што сакате да постигнете во вашиот живот?Јас не сакам да биде покер играч.Јас не сакам да биде покер писател.Сите што некогаш сте сакале да направите е да им помогне на луѓето да се откажете од пиење.Значи, што е тоа што сакате да го направите?Ако сака да стане професионален покер играч, се обиде и не успеа, тогаш ќе мора вашиот одговор.Што се не успеа покер играч.Ако сте работеле тешко на училиште, студирал и се стекна со соодветни квалификации за да искуство новинарство на највисоко ниво, тогаш вие не сте.Одговорот, како што е секогаш случај во покер, е.. најдобриот онлајн казино до победа вистински пари. Тоа зависи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобриот онлајн казино да го победи пари без депозит.