18 блек џек патот fredericksburg va

бивол записи казино тобоганот

Делавер се појавува во собата да победи на трка да стане првата држава покрај Невада да им понуди правни една игра спортски обложувања.Во четвртокот, Делавер Одделот за Финансии најави дека државата е три казино оператори – Делавер Парк, Довер Падови Hotel & Casino и Harrington Raceway & Casino – ќе започне да нуди една игра спортски wagering на вторник, 5 јуни во 1:30.Обложување мора да се земе место во казина' новиот sportsbooks, како држава е резервирана во врска со иднината на онлајн обложување можности.Гласник на вложување е, исто така, verboten, како "прифаќање на телефон или електронска wagers од внатре и/или надвор од државата Делавер е строго забрането." Делавер веќе беше овластен да понуди parlay wagering преку Делавер Лотарија под федералниот спортски обложувања забрана дека САД Врховниот Суд го погоди надолу на 14 Мај 18 блек џек патот fredericksburg va. Пред две недели, Делавер примени гаранции од државата, јавниот Обвинител дека имало "нема правни пречки" за да продолжите да "сеопфатна" wagering.Во прилог на parlays, Делавер сега ќе понуди точка се шири и пари-линија облози, како и фиксна-шансите wagers на настани како авто трки и голф.Да се подготви клиенти, на Лотарија е SportsPick сајт има објавено Како да се Обложи Водич кој што вклучува такви корисна tidbits како што се 'никел' што значи $500 влог.Делавер е стартуваат официјално ќе победи Њу Џерси на удар, како Градина Државата сенаторите не планираат да гласаат за нивниот нов спортско обложување прописи до 7 јуни 18 и до казино во државата вашингтон. Државната Monmouth Парк патеката играчка автомобили, каде се надевал да го заземе своето прво облог на Мај 28, но одложени да законодавецот желби.Низ државата линија, на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) објави во четвртокот дека сега и официјално прифаќање на спортски обложувања лиценца апликации од својот казино оператори.На PGCB објави својот прв нацрт на спортски обложувања прописи во средата, но портпаролот на Даг Harbach предложи лиценци може да се издаде и пред regs се финализиран.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 18 блек џек патот наведнат главниот.