слот машина мобилен телефон jammer

parx online slots real money

Нов федералните трошоци кои се во постапка против еден-време лобист Џек Abramoff за заговор вклучуваат bitcoin.Новите обвиненија пристигнат неколку години по неговата претходна апсење и казнување за прекршоци поврзани со племенски игри сектор.Во новиот случај најави минатата недела, Abramoff бил обвинет за заговор да се изврши жица измама и прекршување на Лобирање Откривање Акт, според Калифорнија НИ Адвокат Дејвид Л. Андерсон.Во поврзан случај, сојузниот големата порота во Сан Франциско обвинетите Rowland Марко Andrade, 42, од Мисури Град, Тексас, за жица измама и перење пари слот машина мобилен телефон jammer. Andrade беше основач и извршен ДИРЕКТОР на NAC Фондацијата, која тврди дека да се развива и раководи со cryptocurrency нарекува АМЛ Bitcoin.Компанијата изјави дека cryptocurrency не може да се користат за перење на пари слот машина казината во близина на сакраменто. Andrade и Abramoff исто така, наводно, conspired да се направи лажни и невистинити изјави за потенцијалот на купувачите.Во почетокот на јули, 2017, NAC Фондацијата започна подигање на пари за да се развие АМЛ Bitcoin со продажба на cryptocurrency на купувачите.Продажбата продолжи преку најмалку декември 2018. NAC Фондацијата подигната на повеќе од $5 милиони евра преку продажба.Во 2018, Andrade и Abramoff рече дека тие развија телевизиска реклама што тие лажно тврди дека се случува на воздухот во текот на 2018 Супер Боул.Ад тврди АМЛ Bitcoin беше отпорна на хакирањето од страна на Северно корејската влада. Andrade и Abramoff понатаму, наводно тврди дека NAC Фондацијата требаше да се постигне договори со агенции на владата за употреба на АМЛ Bitcoin или АМЛ Bitcoin технологија. Abramoff дополнително наводно ангажирал писатели да автор содржина во публикации во врска со овие тврдења. Abramoff исто така, наводно, не успеа да се регистрирате како лобист во врска со марихуана индустрија, како што се бара од страна на Лобирање Откривање Дело, откако ќе бидат задржани за лобирање напори со федерален службен.Случај преставува прв гонење на лобист за кривично повреда на Лобирање Откривање Акт, федералните службеници рече.Ако биде осуден, Abramoff се соочува со максимална затворска казна од пет години и парична казна од $250,000 за секој од брои.
Andrade се соочува со максимална казна од 20 години и парична казна од $250,000 за секој од брои.Во одделна акција, федералната Комисијата за Хартии од (ДИК) поднесе граѓанска тужба против Andrade и Abramoff, наведувајќи хартии од вредност измама и дејствува како нерегистрирани брокери на хартии од вредност.На ДИК рече дека Невада-базирани NAC Фондацијата крена најмалку $5.6 милиони денари од повеќе од 2,400 инвеститори од продажба на токени кои би можеле подоцна да бидат претворени во АМЛ Bitcoin слот машина дивак злато гратис. "Ние allege дека овие обвинетите постојано се заведени инвеститори во финансирање непостоечки технологија, лажно тврдат дека оваа технологија ќе го направи дигитални средства трансакции посигурни," Кристина Littman, шефот на ДИК за Спроведување на Поделба Сајбер Единица, се вели во неодамнешната изјава.Во 2008 година, Abramoff беше осуден на четири години затвор и нареди да плати над $23 милиони евра за наводно заговор за проневери четири Мајчин Американски племиња кои или оперира, или беа заинтересирани во работењето, казина.Племиња биле во Мисисипи, Луизијана, Тексас, и Мичиген.Секоја племе најмен Abramoff за консултантски совети за тоа како да се ограничи конкуренцијата од конкурентските казина или совети за тоа како да повторно да се отвори затворена казино.Во 2006 година, Abramoff pleaded виновен за едно брои секој од заговор да извршат измама, искрен услуги измама, вклучувајќи јавни службеници, и даночна евазија parx online slots real money. Abramoff имаше призна тој доби непозната мито од поранешна лобист Мајкл Scanlon, кои се во сопственост и управувани од Главниот Кампања Стратегии.Повеќе другите обвинети беа осудени на затворски за нивните улоги.Широк дијапазон случај доведе до националните внимание.