неговото место во kickapoo казино орел помине

црн даб казино денот на благодарноста вечера

Матичната компанија на онлајн коцкање гигант PokerStars достигна US$4.7 б договор за да се здобијат со Небото Обложување & Игри (SBG).Почетокот на сабота наутро, Торонто-листата Ѕвезди Група Ад објави дека го достигна договор со CVC Капитал Партнери и Небото саладин да се стекнат со велика БРИТАНИЈА-лиценцирани SBG онлајн коцкање операција за $3.6 б во паричните средства и околу $1.1 m 37.9 м ново издадени обични акции (кои претставуваат околу 20% од TSG е издадена и извонредни обични акции).Сојузот на TSG и SBG се очекува да се затвори во Q3, под претпоставка дека регулатори во компаниите' соодветните власти го дадат својот ред.Отпуштање застрелан низ ново прошири GVC Стопанства' лак, TSG смирен-bragged дека договорот ќе создаде "најголем светски јавно онлајн игри на компанијата." TSG, исто така, рече дека очекува да се реализира $70m во годишните трошоци 'синергии,' така започнете со ажурирање на софтверот на вашиот биографии, луѓе неговото место во kickapoo казино орел помине. SBG е еден од велика БРИТАНИЈА е најбрзо растечка онлајн коцкање оператори, генерирање на приходи на г 624m и приход од £212m во 2017 година-на-година подобрувања на 46%, и 51%, соодветно неговото место во анот на планината боговите. SBG е брендови вклучуваат Небото Залог, Небото Вегас и Небото Казино неговото место на островот видите казино. TSG извршен ДИРЕКТОР Rafi Ashkenazi нарекува договор "значаен момент" во неговата компанија историја и тврди SBG е спортски обложувања производ "е идеален додаток на нашата индустрија-водечки покер платформа." SBG извршен ДИРЕКТОР Ричард Флинт тој рече дека е "воодушевен да се приклучат на силите" со TSG, додека се заблагодари CVC и Небото за помагање на подигнете фирма за неговата актуелна позиција. CVC партнер Pev Hooper рече дека фондот е во потрага напред за "продолжување на патувањето, како акционер во комбинирана група." Небото извршен ДИРЕКТОР Џереми Darroch понудени dittos на "продолжување на нашата долгорочно партнерство со SBG како дел од [TSG]." Како што неодамна како јануари, CVC, кој ги држи 71% од SBG, беше речено да се mulling потенцијал иницијална јавна понуда на онлајн коцкање фирма.Извештаи имаше SBG во вредност од £2.5 б да £3б, под £3.35 б цена TSG се согласи да плати црн даб казино денот на благодарноста вечера. TSG наредени $6.9 б на целосно посветена на долг финансирање на фондот својот најнов договор, која ги следи последните придобивки од онлајн обложување спортски операции на Вилијам Хил Австралија и CrownBet.Под претпоставка дека сите овие придобивки се завршени, TSG вели дека неговиот поранешен покер-доминантна приходи микс ќе биде 37% покер, 34% sportsbook и 26% казино.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.