хард рок казино coquitlam забава

постои казино во алабама

Минатата недела, голем број на покер играчи plopped надолу во нивната recliners, подготвени да ја преземат на светот во PokerStars недела Милиони турнирот, како и други.Работи започна доволно добро; сепак, не долго во игри популарната покер сајт почна соочуваат со проблеми со своите сервери.Сајтот не чини да се забележат проблеми во прв, но играчите, секако, не.По малку повеќе од еден час, PokerStars прекина сите игри, велејќи дека тоа беше доживување на boilerplate фраза "за Жал, ние сме соочува со технички проблеми." Некои имаат рече дека прашањата може да се дистрибуирани denial of service (DDOS) напад сличен на она што неодамна беше видена од двете partypoker и Америка Cardroom, но тоа уште не е потврдено.Она што беше потврдено, сепак, беше како PokerStars одлучи да се справи со наплата – и играчите не се задоволни.Кога прашања започна, играчи во неколку земји – наводно, Белгија, чешка, Романија и Бугарија – не беа погодени.Тие беа во можност да продолжи во турнири, како ништо да не се случило.Сепак, други играчи беа принудени да се види како нивните екрани им покажал како да се исклучи и нивното практично играчи продолжија да го плаќаат во големи и мали ролетни за комплетна час.Кога PokerStars конечно призна проблем, компанијата објавено белешка на Твитер, велејќи, "Извинување кон сите наши играчи за скорешните проблеми на PokerStars.Играчите се засегнати со ова утро прашања веќе се кредитираат & имаме за цел да се вратат играчите погодени од вчера проблеми, со нивниот капитал во времето на исклучување, во рок од 72 часа." Проблемот е на капитал не беше многу правична.Еден играч, "Kamikaze94," излегоа на 2+2 покер форуми за да се жалат, во која се наведува, "Доби исклучен од неделата Милиони евра во мојот втор влез со 1,5 почетна магацинот, а потоа заслепени надолу до 0 хард рок казино coquitlam забава. Без наплата.Што е со тоа, PokerStars?" Според PokerStars исплата упатства, има многу да се извојува.На пример, еден играч од Романија беше само една да остане поврзан во недела Rebuy турнир.Тој беше во можност да се изгради импресивен чип магацинот за тоа апсолутно ништо и, по насоки, ќе има право на исплата е поголема од она што се наведени како на прво место награда.Како иритирачки како тоа може да биде, единствено решение во случај како овој е да го вратат она што парите се стави во одредена игри од страна на играчите – ништо повеќе, ништо помалку.Тоа е несреќна дека прашањата како ова се случи, и повеќе жално што е потребно толку долго време за нив да се реши, но тие не се случи и наградува играч, бидејќи компанијата сервери спречи другите играчи да бидат во можност да учествуваат чини целосно наназад.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино coquitlam часа.