колку години имате да биде да одите во казино

можете самостојна казино heist

Технолошки гигант Google почна да се усогласи со руската правила за блокирање на несаканите материјал — вклучувајќи меѓународно лиценцирани онлајн коцкање сајтови — од својот пребарувач резултати.Овој викенд, руските медиуми објавија дека Google почна чистењето своите локални пребарувачи резултати на "забранета интернет ресурси", кои се направени на црната листа на руската телеком чувар Roskomnadzor.Рускиот закон бара интернет гигантите како Google за да се поврзете на федералната држава информативен систем (FGIS) за следење на Унифициран Регистар на Забранети Информации, така што blacklisted домени ќе биде автоматски блокирана од појавува во руската резултати од пребарувањето.Домашните фирми како што се Yandex и Mail.ru оддамна поврзани нивните системи за FGIS, но Google остана видлив holdout.Во ноември, Roskomnadzor отвори административна случајот против Google.Две недели подоцна, Roskomnadzor хит на Google со RUB500k (US$7,500) глоба, кои тврдат дека имаат "непобитен доказ за филтрирање не е извршено." Google се одлучи да не поднесе жалба својот руски парична казна, што е малку под максималната казна дозволиво според рускиот закон.Со оглед на $640m дека Google руската се соочуваат со операции заработени во 2017, $7,300 казна јасно не понуди многу на кочница.На бадник, руската новинска агенција ТАСС, цитиран Roskomnadzor шеф, Александар Zharov признавајќи дека казната претставувала "мала сума на пари за Google." Zharov, исто така, тврди дека Roskomnadzor беше мониторинг Google "на дневна основа и тие се уште се обезбеди линкови" да blacklisted веб-сајтови.Забрана веројатно нова година резолуцијата, тоа е јасно и прецизно што е побарано Google конечно да падне во согласност со Roskomnadzor е барања.Сепак, руската законодавците претходно предложи наметнување на нови мерки кои би можеле да казна за навреда компании 1% од нивните годишни приходи остварени во Русија.Згора на тоа, Roskomnadzor е заменик главен Vadim Subbotin кажано Interfax дека Google руската-соочува сајт може да се најде блокиран ако компанијата не до неговата усогласеност игра колку години имате да биде да одите во казино. "Ако ние доаѓаме до ќорсокак .. може да се подели 10 е во blackjack. во државата се прават измени на законот, и за не-извршување на руската закони најстрога казна е можно – како што се блокира." Roskomnadzor е неприкосновен Европската тешка категорија champeen на интернет цензурата, рутински блокирање неколку илјади недозволено коцкање домени секоја недела.Конечните бројки за 2018 не се излезе уште, но Roskomnadzor се очекува да се повеќе од двојно повеќе од бројот на коцкање домени тоа блокирани во 2017 можете самостојна казино heist. Сепак, лудо вкупен број на блокирани домени служи само за да се потенцираат бесцелност на Roskomnadzor е игра на домен удар-а-крт, нешто дури и чувар признава е неуспех.Во декември, Roskomnadzor најави дека тоа беше изработка на нови, поефикасни цензурата систем врз основа на 'длабоко пакет инспекција" на сите интернет сообраќај на премин на Русија граници.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можете самостојна казино heist.