саб казино лажни или вистински

oneida нација казино њујорк

MGM Установи' најновите Macau казино има ново име и сјајна новата маскота да го објави својот неизбежното пристигнување.Во вторникот, MGM Кина откриен на 11-метар, 38-тон статуа на лав ќе команда на северна влезот на MGM Cotai, компанијата е во развој Macau интегрирани одморалиште.Компанијата се надева статуа, која е позлатени во околу 32k листови од 24-karat злато лист, ќе стане "важна историска атракција" и "потпис на иконата на Макао." MGM, исто така, најави дека MGM Cotai ќе има нов Кинески име кога oft-доцнење на сопственост се отвора во втората половина на 2017 саб казино лажни или вистински. Кинески гости ќе се знае на имотот како Меи Si Меи Gou Mui 美獅美高梅, кој се преведува како " Убава Лав, Убава MGM.' (Се погоди 'Убави Baccarat Пари Hoovering Зона' беше донесена.) Во присуство на оваа недела е откривањето беше MGM Кина ко-претседавач Pansy Хо, кој рече наметнување лав статуата "открива нашата страст и посветеност за MGM Cotai и неговото значење." Хо рече MGM две Macau својства "секој има дистинктивни карактеристики стратешки стави во место за да се подобри градот насочуваат не-игри придонеси." MGM Кина пријавени рамен приходи во својата најновиот квартален приход во извештајот, но MGM Кина извршен ДИРЕКТОР на Грант Боуви им кажал на новинарите дека Macau гејминг индустријата имаше "се сврте на аголот" сега "корисници се враќаат во Макао." Сепак, Боуви исто така, предупреди дека обемот на враќање клиенти допрва треба да се израмни со додавање на два нови Macau интегрирани ресорти минатата година.Боуви изјави дека сите индикации се дека "новиот капацитет го надминува растот дека ние сме искусни во пазарот", но Боуви верува дека "повеќе позитивни резултати" беа на пат.Во август минатата година, Боуви посочи дека MGM Cotai ќе се отвори без било VIP коцкање маси.Во понеделникот, Боуви рече MGM Кина стратегија беше да "работат портфолио" во која беа вклучени двете ВИП и за масовниот пазар игри, "но нашиот фокус е на маса и дека особено е нашиот фокус за Cotai." Боуви, исто така, сугерираше дека индустријата имаше избегна куршум по Macau владата одлучи дека казина може да се задржи своите пушењето ложата, дури и ако владата е предложен стандарди за вентилација овие салони се многу построги од индустријата предложи.Истовремено овозможувајќи казина, за да се задржи пушењето салони на главната игри подови, владата е крај на практиката на VIP коцкари да им биде дозволено да се пуши на маси, иако казина може да се изгради пушењето тргнува во внатрешноста на VIP соби.Боуви истакна дека вкупно забрана за пушење "дефинитивно ќе имаат влијание на нашиот игри приходи", и компромис "гарантира безбедноста на нашите вработени, но, исто така дава избор за нашите потрошувачи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre саб казино канада промо код.