близнаци реката казино р.в. паркирање

моли

Џим Psaros има поразени Емануел Печат да победи $183,000 првата награда на Австралија, Нов Зеланд Покер Турнеја Главниот Настан во Сиднеј, и Светот Покер Турнеја вознемирени Азија Покер Турнеја applecart со лошо време се врати на Филипините.Светот Покер Турнеја (WPT) најави планови за да се вратите на Филипини во август.Секој е воодушевен.Сите, освен, дека е, Азија Покер Турнеја (АПТ).Прелиминарните датуми за WPT е да се врати на Solaire Одморалиште и Казино Забава во Градот, Манила, се август 9-17 напишал, што значи дека ќе се судри со АПТ настан во Cebu (Август 11-19).Според PokerAsiaPacific писарот Бред Klain, ова не е прв пат дека АПТ го видел друга турнеја направи животот тешко за нив.Тие неодамна мораше да се презакаже нивните ПРЕПОРАКИ на Камбоџа настан по PokerStars.net спонзорирано Азија Пацифик Покер Турнеја (APPT) одлучи да отвори продавница во Макао во исто време.Сега, сега потоа момчиња и девојки.На WPT план да биде домаќин на Solaire Првенство Август 9-11, на $7,000 buy-in High Roller Август 11-12, и $1,650 купи-во Главниот Настан во Август 13-17 близнаци реката казино р.в. паркирање. Минатата година, Јапонија Tetsuya Tsuchikawa победи 385 играчите да победат во WPT Националните Филипини Главниот Настан.Џим Psaros Победи на ANZPT Главниот Настан во Сиднеј Џим Psaros поразен Емануел Печат, во главите-up акција, да се земе $183,000 првата награда, по три-начин се справи беше погоден во Австралија и Нов Зеланд во Покер Турнеја (ANZPT) Главниот Настан во Сиднеј.Тоа беше првиот вистински белег на Psaros Hendon Пон БИОГРАФИЈА.Печат беше далеку поискусни со близу до половина милион во живо на турнирот заработка.Тој cashed во овој настан минатата година, завршувајќи во 54th место.Конечна Табела Резултати 1 близнаци реката казино ри забава.
Dimitrios Psaros – A$183,000* 2.Емануел Печат – A$175,000* 3.Дени Sekuloski – A$90,000* 4.Мареј Roach – A$62,000 5 близнаци реката казино рулет минимум. Li-Tsa Hsu – A$48,000 6 моли. Zhi Хонг Ma – A$38,750 7.Том Rafferty – A$29,500 8 на ла princesa del покер pelicula. Shaneel Chand – A$23,000 9.Чунг Liew – A$17,000 турнеја сега се движи за да Круна Мелбурн Октомври 8-20, 2015 година моли блум е покер. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre " што е таа прави сега.