никој не е небото 48 слот s класа борец

како да се добие слободен чипови од zynga покер

Невада-базирани спортски обложувања оператор Cantor Игри, наводно, достигна некаков населба со Невада регулатори, кои биле истражување колку компанија знаеле за нелегално коцкање активности на поранешниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ и управување со ризик директор Мајкл Колбер.Колбер беше меѓу 25-те лица обвинети од страна на федералните власти во октомври 2012 година, во врска со нелегално коцкање активности поврзани со онлајн sportsbook Совршенство Спорт никој не е небото 48 слот s класа борец.

Cantor работи осум sportsbooks и мобилен wagering услуга во Невада, како и sportsbook на Атлантис казино во Бахамите, мобилен казино производ за Славна личност Патувања и новиот Cantor Клуб во Тијанџин, Кина.Колбер, кои pled виновен за едно обвинение за кривично дело заговор во август 2013 година, беше обвинет за прифаќање на нелегални гласник облози и беше разрешен од страна Cantor кратко време по обвиненијата дознае во јавноста.Но прашања останаа како такви високи Cantor извршување може да се врши на неговиот незаконски активности за толку долго без знаење на неговите колеги execs.Како Невада регулатори продолжи да испроба ова прашање, Cantor Игри е матична компанија Cantor Фицџералд се почувствува присилена да издаде изјава одбива предлози кои Cantor Игри извршен ДИРЕКТОР Ли Amaitis беше на било кој начин соучесници во Колбер е dodgy зделки.Во понеделник, на Невада Игри Одбор за Контрола (GCB) официјално поднел 18-број на граѓанското жалбата (прочитајте овде) против Cantor, инсистирајќи дека Amaitis и други високи Cantor execs "или да знаел или требало да знае" што Колбер е до.На GCB веруваат Колбер свесно прифатени илјадници нелегални гласник облози почетокот како почетокот на јули, 2011 и други Cantor кадар "може да се знае или разумно треба да се знае" дека овие wagers беа нелегални.Колбер статус како висок пласман член на лиценциран обложување оператор и Cantor е "неуспехот да се надгледува" Колбер доволно "одразува на .. како да се добие слободен чипови huuuge казино. лошо за репутацијата на игри на среќа во Државата Невада." Cantor, исто така, беше smacked за неуспехот да се задржи соодветна документација.На 19 Cantor сметка wagering апликации GCB барани за време на нејзините најнови ревизија, Cantor не беше во состојба да произведе осум од нив.На 11 тоа не се произведуваат, не е потпишан од страна на клиентот во прашање, два не е потпишан од страна на вршење надзор врз работниците се потврдува со автентичноста на корисниците потпис, двајца се водат за исчезнати на корисниците на социјална сигурност број и три се водат за исчезнати на клиент телефонски број.Посебно барање за сметка wagering апликации на Cantor е топ 100 клиенти се најде на повеќе од половина "содржани повеќе пропусти на бараните информации." Cantor, исто така, беше резултат да биде водење на евиденција на во-водење wagers за само седум дена, наместо на пет години, како што е пропишано во Невада закон.
Cantor, исто така, не успеа да се обнови вработен регистрации навремено и имаше исфрлени одредени имиња од своите клучни вработен извештаи.Други високи Cantor вработени беа пронајдени да имаат регистрирани залози тие самите поставил и cashed победа билети во име на себе, и забранети активности во рамките на Невада прописи.Жалбата сугерира лек за сето ова chicanery ќе биде да завршиме Cantor со соодветна парична казна како да се добие слободен чипови во големи риби казино. Scuttlebutt е тоа дека Cantor и GCB пристигна во населба што ќе видите Cantor плати над $2m да се искупи за своите наводни соучество или cluelessness (направете ваш избор која опција е повеќе пејоративни).Официјалната најава на договор – кои треба да бидат одобрени од страна на Невада Игри Комисија – се очекува подоцна оваа недела.На истиот ден кога е поднесена претставка, Cantor Игри најави дека беше ребрендирање себе под прекар CG Технологија.Компанијата исто така најави дека ги обнови својот интерес во спроведувањето на иднината, како на јавно се тргува компанија.Компанијата имаше flirted со идејата за $100 иницијална јавна понуда неколку години, но се стави на нивните планови за мраз во јуни 2012 година, повикувајќи се на желба за приватност.Внесете ја вашата сопствена punchline.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се добие слободен чипови од zynga покер.