Wat е рулет во engels

harlow е казино во greenville мисисипи

Во текот на 2017 Игри во Холандија Conference & Expo, предавачи и панелисти на овој договор, меѓу другото, законодавниот напредок на холандската далечински игри сметка, на подзаконски акти, кои во моментов се изготвени во Министерството за Безбедност и Правда за да го придружува на сметка откако доаѓа во сила, како и новата онлајн спроведување на политика на Холандија Игри Орган wat е рулет во engels. Далечински игри бил ажурирање на статус & временска линија (w/видео) Пред решавање на прашањето на секундарно законодавство, Министерството за Безбедност и Правда претставници Денис ван Breemen и Frans Ману дискутираа за актуелните законски статус на далечинскиот игри сметка. (Целосна и unabridged снимање на видео на нивната презентација е достапен тука.) Ван Breemen, чија улога е да го надгледува игри политика модернизација на Министерството, призна дека усвојувањето на законот во Сенатот е далеку од foregone заклучок.Тој зборуваше за "комплексноста на политичкиот процес" и "тешко патување", кој се уште е пред нас.Маркетинг и рекламирање, како и недостатокот (досега) на дефинитивни владата договор со "Motie Bouwmeester," Помала Куќа движење донесен во 2011 што ќе бар онлајн оператори кои служат холандски корисници во прекршување на постојното законодавство од стекнување далечински лиценца, се појави да биде најзначајните останатите сопнување блокови.Со сегашната влада под оставка по Пониски Куќа избор на Март, холандски Труд Партија (PvdA) започна треперење, во своите претходни заложба за коцкање реформи – и со оглед на далечинскиот игри сметка и казино реформа сметка.Христијанско - (CDA), кои, инаку, би се неопходни за да се обезбеди далечинскиот игри на среќа и казино реформа записи со мнозинство во Сенатот, остануваат разлика од сегашните предлози.Ван Breemen рече тој очекува Сенатот за да се разговара за далечински игри сметка – заедно со казино реформа на законот – во октомври, што би значело дека холандски онлајн на пазарот може да се отвори во јули 2018 на многу најраните.Ван Breemen додаде, сепак, дека тој е "не се оптимисти" што овој "густиот распоред" навистина може да се реализира. Секундарно законодавство иако законодавниот напредок може да има застој, службени лица на Министерството за Безбедност и Правда се сепак busily изготвување на подзаконски акти кои е да се придружуваат на далечинскиот игри бил, откако таа стапува на сила.Јавна консултација на овој помала регулација се очекува да биде отворен до крајот на летото, Ван Breemen рече.Посетителите на Игри на среќа во Холандија Конференција, сепак, беа третирани за преглед на некои од прописите кои се во моментов се изготвени.

(Слајдови придружни овој преглед презентација, нудат дополнителни детали, може да се симне тука.) Играта нуди Оператори ќе им биде дозволено да понуди најчестите игри: слотови, казино маса игри, покер, обложување (на настаните или на исходот на некој спортски натпревар).Се шири обложување или обложување на игри на среќа, сепак, нема да бидат дозволени.Во случај на слотови или поврзани со игри, мора да постојат најмалку три секунди помеѓу крајот на играта и почетокот на следниот.Клиентите ID верификација Оператори ќе бидат обврзани да го потврди идентитетот на нивните клиенти.Во случаи кога ова не е веднаш е можно, оператори може да обезбеди играчи со привремена сметка која ќе важи за максимум од триесет дена.Привремени сметки ќе имаат депозит граници и играчите не ќе биде во можност да ги повлечат своите добивки.Со секој логирајте се за, операторите ќе мора да се провери дали играчи имаат не само-исклучени.Играчите се очекува да се изготви играч профил кој вклучува играње и финансиските ограничувања.Плаќања На играчот прво плаќање (кои можат да бидат микро плаќање) ќе треба да дојде од, или се поврзани со, лична проверка на сметка на ЕУ се лиценцирани кредитна институција.Сите повлекувања треба да се обработуваат преку личен и проверени сметка.Играчи може да имаат само еден играч сметка на операторот.Префрлување на пари помеѓу играчот сметки не се дозволени.Сметки со негативни салда нема да бидат дозволени.Средства на сметка секогаш припаѓаат на играчот и може да се користи само за игри, кои се лиценцирани и во Холандија.Одговорен игри Оператори ќе треба да се развие и ќе одржува одговорен игри политика.Оператори се очекува да се следи играчот однесување и веднаш да се интервенира соодветно со автоматски предупредувања или преку лични контакти (телефон, e-mail), во зависност од играчот на однесување во однос на поединечен играч профил.Рекламирање и промоции Телевизија реклами може да биде само емитува помеѓу 7:00 ЧАСОТ и 6:00 часот.Рекламирање не треба да специјално целна малолетнички лица, младите возрасни лица (Бонуси ќе мора да биде иста за сите играчи; и играчи може да го одбие бонус.Технички барања и извештаи за Секоја компонента на операторот за игри на среќа систем ќе треба да се тестираат со соодветни независни тела.Во зависност од критичноста на секоја компонента, тестирање ќе треба да се случи пред производство или – во случај на помалку критични компоненти – до 120 дена подоцна.Операторите се должни да одржуваат контрола на база на податоци, која содржи единствен играч IDs, финансиски трансакции, игра трансакции, exceedances на играчот профили и одговорен игри интервенции.Серверот на оваа контрола на базата на податоци мора да се наоѓа во Холандија и ќе треба да бидат достапни на Игри Орган, како и даночните власти.Игри на Власт, сепак, нема да се пристапи на вистински, живи игри систем.Оператори, исто така ќе треба да се направи финансиска депозит со Игри Орган до €810,000 против можност да бидат казнети.Спортски интегритет Заштита на спортски интегритет е заедничка одговорност на владата, спортски тела и операторите.Операторите се одговорни, меѓу другото, за идентификување на неправилни обложување обрасци и извештаи за овие да Спортско Обложување разузнавачка Единица на Игри Орган.Оператори не може да понуди влогови на: • Негативни настани (повреди, казни) • Настани кои се лесно да се манипулира (прв надвор, двојно грешки) • Младински натпревари 3. Игри Орган е ново за спроведување на политиката (w/видео) Само пред неколку недели, Холандија Игри Орган одеднаш се воведе значително построго спроведување на политиката за онлајн оператори.Како што изјавија претходно, оваа ненадејна промена се чини дека беше одговор на сериозни политички притисок; и поконкретно обид да ги убеди doubters во холандскиот Сенатот на регулаторот е спремноста и способноста да се задржи непријателските онлајн оператори во линија.Холандија Игри Орган извршен ДИРЕКТОР Marja Appelman изјави во своето обраќање (целосниот текст достапни тука; целосна видео тука) дека иако многу оператори имаше слушале писмо на Игри Орган претходните, повеќе ограничени за спроведување на приоритетите, тие имаа "не следи нивниот дух" и беа – во ефект – уште таргетирање холандски играчи.Тоа "покажува недостатокот на доверба и сигурност," Appelman предупреди, додавајќи дека многу холандски потрошувачите остане неуки на фактот дека далечински коцкање останува нелегална во Холандија.Панел за индустрија претставници одговарајќи на Ms Appelman е презентација изрази разочарување Игри Орган е ново за спроведување на политика, нудејќи им на набљудување дека тоа ќе биде невозможно да се емитува на доволен број на играчи кон имателите на одобренија и дозволи ако на сегашниот пазар ќе биде оставен да црниот пазар оператори целосно незаинтересирано во крајот стекнување лиценца.Повеќе ominously, Maarten Haijer, Генералниот Секретар на Европската Игри на среќа и Обложување Асоцијација (EGBA) забележа дека тековната холандски коцкање законодавство не е во согласност со правото на ЕУ. "Вие не може законски да спроведе закон кој не е во ЕУ согласност," Haijer рече wat е het verschil tussen een kasteel en een слот.

"Постојат и очигледни причини за правно предизвик" Холандија' основно игри адвокат Џастин Franssen додаде.Како законодавна напредок се појавува да биде (привремено?) одолговлекување, регрес за гејминг индустријата на тој начин може да на крајот дојде од судовите wat е meervoud ван казино. Други теми & настан повториме Иако секундарно законодавство и онлајн спроведување беа главните теми на разговор на оваа година конференцијата, звучници, исто така, разговараа одговорен игри, спортски интегритет, земја-базирани игри, како и медиумите и маркетинг.Проверете ја нашата видео повториме или на нашата конференција фотографии; или да ги разгледаме во она што други меѓународни медиуми имаат велејќи дека за Игри на среќа во Холандија 2017! Ние би сакале да се заблагодарам на нашите стратешки партнери: Janshen-Hahnraths Група, JVH игри и забава група, Leaseweb, Lottovate, NMi, Novomatic Холандија, Playtech; на нашата конференција спонзори: Стремат Глобално, CDDN, Ezugi, Гениј Спорт, Kalff Katz & Franssen, Microgamimg; нашите медиумски партнери: CalvinAyre, Казино Вести Денес, E-Игра Спектар, eGaming Преглед, Euromat, Фокус Игри Вести, Коцкање Согласност, Коцкање Insider, H2 Коцкање Капитал, iGaming Бизнис, iGamingCalendar, JCDecaux, Онлајн Казино Извештаи, Целосно Игри Академија; како и трговски асоцијации IMGL, Speel Verantwoord, и ВАН Kansspelen.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harlow е казино во greenville мисисипи.