Telecharger казино слободен hors ligne

најголемиот казино оператор во макао

Сопственикот на две големи спортски организации, Вашингтон Визардс и Вашингтон Метрополи, потврди дека арената тие двајцата се јавите дома се случува да се добие sportsbook.Тед Leonsis направи откровение во средата ноќта и, ако работите да се движат напред, Вашингтон, D telecharger казино слободен hors ligne. C.-базирани стадион би можел да стане првиот во земјата за да се види спортски коцкање операции.Стадион, Капитал Една Арена, е дом На Грин Желка спортски бар.Дека бар, кој се наоѓа на дното кат на стадионот зграда, беше купена од страна Монументална Спорт и Забава, компанија во сопственост на Leonsis, претходно овој месец.Договорот видов Монументална плати за преостанатите три години од Грин Желка е за закуп.Имало гласини дека Leonsis сакав да додадете sportsbook на стадион, но тие не беа потврдени до сега telecharger апликација pmu покер андроид. Leonsis изјави додека учество во Спортски Обложувања Извршен Самит организиран од страна на Американската Gaming Асоцијација, "Таму ќе биде sportsbook во внатрешноста на зградата достапни од надвор и во зависност на шампионите и во зависност од настанот, тоа може да бидат достапни од внатре, како и telecharger betclic покер sur mac. Leonsis има инвестирано многу во коцкање индустрија.Тој има стопанства со DraftKings, SportRadar, WinView и другите и се разбира дека тој успех може или не може да има со Капиталот Еден sportsbook може да има импликации за други слични sportsbooks околу земјата.Тој додава, за упатување на отстранување на стигма на коцкање, "не Можете да се кријат главата во песок.Кога бевме градење на виртуелни простории за разговор и размена на инстант пораки (на AOL), ние никогаш не мислев дека тие странски владата ќе бидат во можност да се обиде да влијаат на изборите." Leonsis не е убеден дека мобилните коцкање треба да бидат понудени и, всушност, сака да се држиме со тули и малтер sportsbook само.Тој сака да се најде партнер кој ја дели истата визија и држави, "јас не мислам дека луѓето се случува да дојде до нас и велат," човекот пропуштени 3-точка шут, јас не го покривајте се шири.' Ние треба да се најде партнер кој вели: "Да, тоа е она што ние сакаме да го направите премногу и не само сакате да направите колаче машина и го направи она што секогаш ги има направено.'" Вашингтон, D најголемиот казино оператор во макао. одобрени спортски коцкање кон крајот на минатата година.Дел од таа одобрување на овластените физички sportsbook на Капитал Една Арена, отворање на вратите за Leonsis.Мобилни спортски коцкање се случува да биде исклучиво контролирани од страна на Intralot во областа, која е причината зошто извршниот не е воодушевен за нудиме мобилна платформа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најголемиот казино оператори во светот.