како да се покаже слот димензија во цртање

maximum number of outs in poker

Австралискиот ПРАТЕНИК Андреј Wilkie помина јавноста со свежи insider наводите на "грабливи" однесување од страна на еден од нацијата големи видео покер (pokies) машина за операторите.Во вторникот, Wilkie (на сликата) објави тој ќе добијат загрозат информации за продажба на мало гигант Woolworths, која работи околу 12,500 pokies низ стотици пабови и клубови воден од неговата Австралиски Одмор и Туристичката Група (ALHG) подружница како да се покаже слот димензија во цртање. Wilkie зборуваше со две staffers од ALHG пабови, кои тврдат дека тие беа потребни за да комуницирате со голема трошење коцкари со цел да собере информации за лични навики и интереси.Инфо би се чуваат на датотека и ги сподели со персонал не само во тоа место, но преку сите ALHG својства.Еден од овие неидентификувани информаторите кажано Fairfax Media дека идејата беше да се вклучат овие VIP корисниците во запознаени разговор за да ги задржиме "коцкање, за колку што е можно." На whistleblower опишани собирање на податоци како "претставување", додека клиентите "мислам дека се има општа chit-разговор со нив." Додека идејата дека туристичката место ќе се обрне поголемо внимание на својот високо-вредноста на клиентите се чини прилично природно, повеќе сериозни навод вклучува пабови doling надвор слободни алкохол за да се задржи коцкари на нивните машини, или како еден паб вработените на брифинг состојба да ја стави: "кршејќи надвор пијалаци да ги задржи сите во собата." Исто лист вклучува настава дека, со цел да се задоволат паб е неделно целта, "ние треба да се излезе на подот навистина туркање пијалоци – тоа е данокот на време, така што луѓето ќе имаат повеќе пари да се трошат .. како да се покаже доказ за коцкање загуби. направиме се што ви треба да направите за да ги задржи луѓето во собата." На ALHG портпарол изјави Fairfax дека компанијата имаше започна истрага за наводите, додека велејќи дека компанијата зеде "одговорности во обезбедување одговорна служба на игри и алкохол сериозно." Wilkie планира да нудат дополнителни excoriation на Woolworths кога парламентот се отвора во средата maximum number of hits in blackjack. Wilkie ќе наводно се каже информаторите' тврди покажа "комплетен недостаток на корпоративна одговорност" од Woolworths, и дека "ниедна компанија има право да се вклучат во однесување со цел да се зголеми зависноста." Во октомври минатата година, Wilkie насочени казино оператор Круна Установи за наводно мешање со pokies да се добие околу обложување граници и да им се овозможи забрането autoplay.Круна негираше наводите и се осмели Wilkie да се направи неговите обвинувања надвор од собранието, каде што тој не би се заштитени со парламентарните привилегии.Владата на крајот блокиран Wilkie од натамошна наводите против Круната, велејќи парламентарни привилегија не е покритие за ширење "slanderous или клевети" материјал.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre maximum number of outs in poker.