Siemens wasmachine iq500 op слот

реката казино laughlin nv работни места

Игри победи на Лента продолжува да заостануваат зад другите државни пазари, Невада Игри Одбор за Контрола објавија во вторникот.Одборот рече Лента победа беше долу 32.5 проценти до $349.8 милиони евра во ноември.За првите пет месеци од фискалната година која започна во јули, во Дресот на победи беше 36.1 проценти подолу изнесува од истите месеци во 2019, најголем пад меѓу 20 пазари беа набљудувани од страна на Одбор за Контрола.Мајкл Лотон, високи истражувачки аналитичар за Контрола на Одборот, рече дека со оглед на продолжување на игри операции во јуни, откако еден 78-денот на затворање на сите казина во Март, државата е долу 25.8 проценти, или $1.6 милијарди долари.Лента, за истиот период, е надолу $1.4 милијарди долари, или 40.8 проценти, сметководство за 87.1% од државата е во опаѓање.Со исклучок на Лента, државата е долу 7.4 отсто од јуни.Лента казино оператори се пожали на нивните финансиски околности, бидејќи ефектите од coronavirus пандемија почна во Март.Како ноември, казина националната им беше дозволено да работат во 25 проценти од своите капацитети поради здравствени и безбедносни ограничувања наметнати од страна на државата да се забави ширењето на вирусот.Ограничувањата влијание Лента својства повеќе од локалното население својства, бидејќи тие се толку зависни од летаат во сообраќајот од околу нацијата и светот siemens wasmachine iq500 op слот. McCarran Меѓународниот Аеродром во понеделникот пријавени патници се брои надолу од страна на повеќе од половина на месец ноември.Карло Santarelli, игри аналитичар со њујоршката канцеларија на Дојче Банка, рече Лента baccarat приходи беше долу 45.3% во ноември, не-baccarat маса игри не вклучувајќи покер падна 32.1 проценти за месец додека слот машина приходи беше долу 29.2 проценти.Слот рачка — износот wagered — беше долу 33.4 проценти на Лента, baccarat пад падна 24.6 отсто и други табела игра капка беше исклучено 34.9 проценти.Кларк Каунти победа беше исклучено 20.5% на $639.8 милиони евра за месец.Националната, игри победи падна 17.7% на $771.2 милиони евра во ноември.За првите пет месеци од фискалната година, што е долу 21.6% на $3.915 милијарди долари.Една светла точка во ноември извештајот беше дека игри победа беше до 1.7% на $53 милиони евра во центарот на Лас Вегас.Дерек Стивенс' Circa сопственост отвори Октомври siemens wasmachine iq700 op слот. 28 така ноември беше првиот полн месец за работа таму.Аналитичарите имаше предложено дека Circa е отворање можат да црпат повеќе коцкари да ги сите центарот на градот својства.Спортско обложување, а Circa главен, исто така, се зголеми во центарот на градот броеви.На 1.7% зголемување во победи во центарот на градот беше да се припише на маса-игра победи до 24.8 проценти ($4.6 милиони евра) и sportsbooks победа $14.3 милиони евра, до $8 милиони денари, или 127.3 проценти.Слот победи одби од $3.7 милиони денари, или 10.9 проценти.Во центарот на градот спортски bettors wagered $47.7 милиони евра, до 33.3 проценти од минатата година, и казина се одржа 7.5 проценти на влоговите во споредба со 4.4% пред една година.Лотон рече на државата sportsbooks разнишана евиденција во ноември, благодарение најмногу до обложување на фудбалот, кој оваа година нели требаше да се натпреваруваат со кошарка или хокеј, како и обично.Покрај тоа, таму беше екстра недела оваа година во ноември.Националната, казино спортски базени нема $61.8 милиони евра, до 99.3 проценти ($30.8 милиони денари).Книги зеде $502 милиони евра во фудбал облози, евиденција, и книгите се одржа 10.1 проценти во ноември, споредено со 5 проценти за минатата година.Фудбал победи изнесува $56 милиони евра, евиденција, и вкупната победа во спортот е исто така еден рекорд.На 20 игри пазари беа набљудувани од страна на државата, 11 имале намалува, и во ноември со Јужна Езерото Тахо до 23.7% на $за 17,1 милиони и рурален Washoe Каунти до 50.8% на $7.2 милиони евра.Урбан Washoe Каунти победа беше долу 3.2 проценти од пред една година до $66.7 милиони со Рено надвор од 6,2 проценти, Искри надолу 13 проценти, но Северна Езерото Тахо до 4 проценти.Игри победа е важно да се државните финансии, поради процент на победи се собираат во игри даноци.Од понеделник, државата собрани $49.9 милиони во даноци од игри на среќа ноември победи, 16 проценти намалување од претходната година.Бидејќи државните статути овозможи пренесување на даночни кредити од претходната година за тековната фискална година, даночни колекции за тековната година се работи 9.9 проценти во пресрет на минатата година во $405.1 милиони евра. siemens wasmachine ван слот хален.