каде се претвора камен казино

texas holdem hands high to low

Макао е напор да се reinvent себе од premiering повеќе семејна-пријателски атракции е наводно наместен да го платат следната година како поранешен португалски енклава се очекува да се види огромна напливот на туристи, како и за масовниот пазар на играчи кои доаѓаат од надвор од Кина.Според извештајот од Блумберг вести услуга цитирајќи официјални бројки од Макао Статистика, Попис Услуга, бројот на туристи од Јужна Кореја, Јапонија и сад скокна во ноември и помогна за да се неутрализира падот во тие се дојдени од Кина, која се состои од две-третини од градот 2.6 милиони месечни посетители.Блумберг објави дека бројот на туристи кои престојуваат најмалку една ноќ во Макао се зголеми за 10% минатиот месец и изнесува 53% од вкупниот број на пристигнување, додека количеството на ист ден посетители падна од 9.7%.Таа објасни дека overnighters се исто така останување подолго, во просек од 2.1 дена и ќе помогне за да им помогнам на коцкање приходи од 7% во 2017 следниве три последователни години се намалува каде се претвора камен казино. "Постојат дефинитивно повеќе причини за да се дојде до Macau сега наспроти пред две години и дека е клучната причина зошто преку ноќ визитација е да расте побрзо од вкупно визитација," аналитичар Ричард Huang од Номура Холдингс Инкорпорирани изјави Блумберг. Huang, наводно, Блумберг изјави дека зголемувањето на бројот на казина во Макао ќе згора на тоа "продолжи со [да] се вози раст во мас-игри сегмент".Дин Места Ограничен отвори $4.1 милијарди Дин Палата Cotai во август, додека другите Американски казино гигант Лас Вегас Песоци Corporation премиерно на $2.5 милијарди долари На Parisian Macao кој во половина големина реплика на Ајфеловата Кула во септември.Блумберг изјасниле дека овие туристичко-пријателски места помогнаа Macau да стане помалку се потпираат на високо-удели коцкари, особено по ВИП играчи беа исплашени исклучување следниве Пекинг crackdown на корупција и незаконско одливи.Овие напади се интензивираат во октомври кога Кинеските власти се задржи Круната Места Ограничен број на персонал во обид да понатаму да ги одврати своите граѓани од коцкање во странство, додека градот е истовремено fending исклучи регионални конкуренти во Јужна Кореја и на Филипините.

"Без сомнение текот на изминатите неколку месеци, Макао има чувствував busier отколку што има во неколку години," аналитичар Грант Govertsen од Унијата Игри Група изјави Блумберг.Сепак, Блумберг објави дека Macau се уште има долг пат да се оди, како не-игри активности во моментов сметка за само околу 6% од вкупните приходи во споредба со околу 62% во Лас Вегас каде е богатство остров наоѓа казино. "Не фактот дека Macau сега има Ајфеловата Кула носат екстра луѓе на пазарот на [help]; да, но нивната главна активност тука се уште ќе биде игри," Govertsen изјави Блумберг.Блумберг објави дека Macau функционери би можеле да објавува вкупен бруто игри приходи за декември, како почетокот на јануари 1, со аналитичари коишто очекуваат целосна година приходи за да се намали од околу 3,5% на околу $28 милијарди долари, која ќе следи пад на 34% минатата година и 2.6% во 2014 година. Хонг Конг бизнисмен Лоренс Хо Yau на белите Дробови, кој го контролира Melco Меѓународен Развој се Ограничени, откриена минатата недела дека неговата фирма е поставен да купите повеќе од акциите во својата Melco Круна Забава Ограничен заеднички потфат со Австралискиот оператор Круна Места Ограничен.Ова партнерство работи на Градот На Соништата Macau casino resort заедно со Градот На Соништата Манила развој и претприемач, наводно, изјавил дека Macau гејминг индустријата е во бавно закрепнување каде се претвора камен казино во њујорк.

"Ние сме во обнова," Хо изјави Блумберг texas holdem hands high to low. "Тоа обновување нема да биде ист како и за обновување и за време на глобалната финансиска криза.Овој пат тоа е различно.Тоа се случува да биде повеќе од природното обновување.".