На 7-ми улица казино канзас сити ks 66101

е прст езера казино отворен денес

loomberry Места Корп, промотор на Solaire Одморалиште и Казино комплекс во Манила, потпиша спонзорски договор со Јужна кореја женски играч на голф Ко Џин Млади (на сликата), кој е рангиран како број еден на LPGA Турнеја.s Ko е агенција, SEMA Спортски Маркетинг, во средата објави дека 24-годишниот играч мораше потпиша две-годишен договор со Bloomberry група, вклучувајќи ги и обврска да го носат Solaire Одморалиште и Казино лого на неа headwear, пријавени за новинска агенција Yonhap На 7-ми улица казино канзас сити ks 66101. Јас сум навистина благодарен за поддршката од Solaire и јас ќе продолжи да се натпреварува во LPGA турнири со поголема одговорност како и својот нов бренд амбасадор," рече Г-Ко што се цитирани во порака.Таа додаде таа имаше "среќа" во 2019 да се одбележи некои од нејзините "најголем milestones", но ќе продолжат да бараат "нови цели и да ги отплатат Solaire со многу победи".loomberry веќе спонзори друг Јужна кореја женски играч на голф, Испеана Хјун Парк, кој во моментов е рангиран како број три на LPGA Турнеја. На 7-ми улица казино канзас сити ks.