како да се справат со bankroll покер

покер тест за 5 цифрен број

Ноември приходи за Охајо е четири казина беше $62.8 милиони евра, 10% од година-на-годишен пад, според Охајо Казино Контрола на Комисијата.Потковица Кливленд казино имаше steepest година до година drop.Казино заработи $16.1 милиони евра, надолу 20% од пред една година.Потковица Кливленд обично мислења највисоки месечни приходи вкупен но зголемената конкуренција од Хард Рок Racino, ThistleDown Racino и неодамна отвори Холивуд Игри во Mahoning Долина Трка Разбира се намали казино броеви.Во Толедо, приходите падна повеќе од 5% од минатата година, дури и $14 милиони евра, казино, втор најмал месец оваа година откако во јануари.Потковица Казино Синсинати приходите падна 10% од година на година да $15.8 милиони иако ова беше подобар од 23% од година-на-годишниот пад во октомври.И покрај 4% од година на година се откажат, Холивуд Колумбо пријавени највисок приход меѓу државата казина и racinos за вториот последователен месец во ноември до $16.8 милиони евра. "Ние сме секако среќни да имаат најголем приход во државата, но јас не знам, ако два месеци е тренд", рече Боб Tenenbaum, портпарол на Холивуд Колумбо.Некои имаат теорија дека државата е четири самостојни казина ќе страдаат како видео слотови се прошири за да се racinos низ државата. Racino приходи беше до 145.4% до $60.3 милиони евра.На скок може да се припише на седум racinos оперативни минатиот месец, додека само два биле отворени пред една година како да се справат со bankroll покер. "Кога ќе add (new коцкање места) на пазарот, тоа ќе има негативно влијание врз конкурентите веќе отворен,", рече Стив Gallaway, директорот на Игри на Пазарот советници, а Денвер истражувањето фирма како да се справат со коцкање пари. "Ова е особено точно во Кливленд и Синсинати пазари, но помалку па во централ Охајо, каде што е, има само двајца натпреварувачи." Во комбинација казино и racino приходи беше $123.1 милиони евра во ноември, до 29.9% од една година порано. "Добра вест е, Охајо пазарот целокупната беше до околу 30% од пред една година," Gallaway додаде како да се манифестира пари во казино. "Тоа покажува дека има уште раст, и на пазарот е се уште зреењето." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер тест за 5 цифрен број.