државата њу јорк онлајн спортски игри

travailler данс он казино en suisse

BetButler под опсада од низа на лути punters како соберат на жалби површината на спортски обложувања форуми и твитер преку повлекување прашања и недостаток на комуникација државата њу јорк онлајн спортски игри. Bodugi клиенти добиваат BetButler спас.Тоа беше насловот дека вашиот вистински одбрани само дена по веста скрши дека BetButler имаше влезе во можност да се земе во текот на играчот салда од проблематичниот социјална обложување сајт се во сопственост на Bodugi Технологија.Мислам дека имаше подобро врати се назад и промените кои зборот спас, и се измени реченица каде јас реков загрижени Bodugi клиенти да се грижи, нема повеќе, како што стана јасно дека сите не е добро во ходниците на BetButler кули travailler се прелива он казино en ligne. BetButler е мантрата е, "ние сме на ваша страна", но тоа не е точно чувство дека нивните punters се добива, по спортски обложувања форуми и твитер се осветлени во последните неколку дена, во текот на наводите на бавен повлекувања и комуникации стратегија, која го прави Крис 'Исус' Фергусон звучи како мотор устата travailler син покер ау quotidien. 'Дејвид,' администратор на Коцкање Пати веб-сајт, доби, така преку глава со постојана жалби, и недостаток на повратни информации, дека тој дури и маршираа до BetButler главните канцеларии во Лондон за да побараат одговори во лице.Тој беше се сретна со камени тишина travailler данс он казино en suisse. BetButler се уште се плаќа, макар и на темпо дека не чини да се вклопат во клиентот е идеален, но нивното однесување создаде маса забуна, особено кога ќе фактор во нивната одлука да ја преземе активата од Bodugi punters.Мислам, зошто би се правите дека ако беа на работ на одење станот се скрши?Muddying водите дури и повеќе, Betclearer (BetButlers сопствениците) се моментално прикажани на Компании Куќа веб-сајт како да биде во состојба на распаѓање.Компанијата сметки за Betclearer требаше да биде објавено на 31/12/2013 но тие никогаш не се остварија.Еден форум постер објасни како тие ја имале поминато '20 минути да зборува многу убаво дама на Коцкање Комисија, кој е, исто така, имаат пари од Батлер.' Истата постер продолжи да се каже дека "многу убаво дама", рече дека, " дел од причина што тие се паднати зад себе со плаќања, е новиот прописите кои се изрече на Залог Батлер со TGC.Кога притисне на оваа точка, таа отиде за да се објасни TGC наредил Батлер да ги заостри за верификација на клиенти, особено во однос на ВОЗРАСТА ВЕРИФИКАЦИЈА.' BetButler не можеше да ја игнорира нивните клиенти засекогаш и на крајот одговор добивме од еден гневен корисник кој уште еднаш ја дели со неговите колеги постери.Во испраќа по e-mail одговор Залог Батлер претставник призна дека имало одложувања со повлекувања, во која се наведува, " како брокерска средства, средствата што се депонирани да се одржи облози се користи за да се одржи облози и во моментов ние сме спремни за пари да се врати на нас од други bookmakers.Ние не го предвидува ова одложување да биде многу подолго и штом средства се враќаат да се Обложи Батлер, вашите средства можат да бидат вратени.' Обложуваат Батлер исто така, поставени на некои од вината на огромен пораст на клиенти, што резултираше во повеќе активност, отколку кога било досега, затоа ставање огромен барањата на нивниот клиент сервис тимови, оттука, недостигот на комуникација.Не најтопол на поздравува за Bodugi играчи, кои, исто така, се кажа дека пред тие да можат да ги повлечат своите средства преку Залог Батлер тие треба да облог и целото состојба на влоговите дури и пари или погоре.Повеќе од една линија од спас сега ми дојде да мислам на тоа?Ако некој е загрижен за goings во BetButler тогаш процесот е прилично јасна.Контакт на Коцкање Комисија кој ќе направи апсолутно ништо за вас, а потоа си одат дома и да се моли за кое Бог верувате во тоа што еден ден ќе добиете вашите пари.Најдоброто од среќа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre choctaw казино и да се впуштат во грант оклахома.