казино токен без депозит бонус кодови 2021

како да се каже ако слот машина ќе платите

Лас Вегас Песоци Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson нема да се бара да сведочи или да обезбедуваат таложење во граѓанското судење почна во понеделникот во Лас Вегас.Жири за избор почна за најновата фаза на случај, кој почна пред 15 години кога Хонг Конг бизнисмен Ричард Suen поднесе тужба се наметне своите односи со Кинеската влада и бизнис претставници беа клучни во Лас Вегас Песоци Корп обезбедување на лиценца игри на среќа во Макао.Окружниот Суд Судијата Роб Голи пресуди во затворена седница во петокот дека Adelson не ќе мора да сведочи, или седат за таложење откако компанијата најави минатата недела дека Adelson е дијагностициран со non-Hodgkin лимфом.Кларк Каунти жири два пати се најде во корист на Suen и неговиот Хонг Конг-базирани Круг Плоштадот Компанија Ltd.Во 2008 година, Suen беше доделена $43.8 милиони евра, но Невада Врховниот Суд vacated пресудата во 2010 година, поради износот на кажувањата докази Suen е адвокати се стави во рекорд.Во 2013, друг поротник му додели Suen $70 милиони евра.Сепак, во Март 2016 година, државниот Врховен Суд да ја потврди пресудата во корист на Suen додека обратен жирито е одлука за надомест на штета.Во понеделникот, околу 50 потенцијалните нови поротниците биле однесоа во судница и друг 34 се закажани да се појави во вторникот.Судијата, посочи тој очекува изборот на 15 судиите поротници и заменици од среда или четврток со отворањето аргументи во судењето требаше да започне во понеделник казино токен без депозит бонус кодови 2021. "Ако сте избрани да биде поротник во ова судење, вашата единствена, но многу важно, задача, како поротник ќе биде да се утврди висината на штети Круг Плоштадот е право за разумна вредност на придобивките што им се доделуваат на или услугите на Лас Вегас Песоци," Гол кажано потенцијалните поротници.Голи рече на испитување кои се вклучени, "квантните meruit," разумна сума на пари за да се плати за извршените услуги или работа кога сумата не е предвидено во законски спроведливо договор.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson. казино токен без депозит бонус кодови.