среќа орел казино тексас

блек џек t p 42

Минатиот месец, наводно, го видов над 30 казина во Макао креда до 8.3% намалување година на година во вкупен бруто игри приходи на нешто над $2.91 милијарди долари за да ја оставите да се спореди четири-месечно резултати некои 2.4% пониска во малку над $12.34 милијарди долари.Годишен рецесија: Според извештајот цитирајќи официјални бројки од енклава Гејминг Инспекција и Координација Бирото, најновиот резултат претставува 8.7% пад во споредба со Март е собрана бројка од $3.19 милијарди долари, додека се некои 7% подолу февруари е бројка од $3.14 милијарди долари.Точни предвидувања: GGRAsia објави дека финансиските услуги фирма, Номура Instinet ДОО, го прогласи крајот на минатиот месец дека го очекува Macau е вкупен бруто игри приходите за месец април да биде помеѓу 3% и 8% помал од $3.18 милијарди снимен за истите 30-дневен период во 2018 среќа орел казино тексас. Јапонската фирма наводно, исто така, предвиде дека позитивниот раст само ќе продолжи откако градот на околу 653,000 жители 'круга тешки +28% комп во април.' Денот на трудот се зголеми: Сепак, денес се одбележува почетокот на Макао е Ден на Трудот одмор и тоа доведе неколку од градот пет-ѕвезда казино места за снимање подобрување на однапред резервации.Гигант MGM Cotai местото од Хонг Конг-листата оператор, MGM Кина Holdings Limited, е меѓу оние кои очекуваат супериорен Може резултати по $3.4 милијарди долари сопственост изјави дека соба побарувачката за четири-дневниот период биле " многу силна.' Правење резервни копии на овие можности, минатата недела видов Марија Елена Де Сена Fernandes од Macao Владата на Туризмот Статистика објави дека нејзиниот оддел е да се очекува да креда до колку 20% пораст година-на-година на Денот на Трудот посети.Официјалниот предвиде дека Macau може да се види како многу како 469,200 туристи во посета на нејзините брегови помеѓу денес и Може да се 4 со најголем составен од оваа група веројатно да бидат оние од копното Кинески. на рис mountain resort & casino лерин.