казино витанија

казино витанија

EGT Интерактивни Правен Советник / Согласност со датотеки за да ги споделите индустрија увид за Bulgaring пазарот на CEEGC 2019 Будимпешта.Неодамнешни наслови во коцкање индустрија медиуми ги објавија дека бугарската Министерството за Финансии е назначен за Александар Ѓоргиев како нов Шеф на Бугарија е Држава Коцкање Комисија, сепак, има неколку движења во регионот кои треба да се спомене.Поранешниот шеф, Марија Filipova, е назначен како заменик претседател на комисијата за Финансиски Надзор Комисија (FSC), а сега е на чело на Инвестициска Активност Надзор Поделба.Именување на нови и сега поранешниот претседател на Бугарија е Држава Коцкање Комисија доаѓа по распуштањето на Ohnemir Mitev, кој беше обвинет од страна на медиумите публикации во однос на комисиите' неактивноста против агресивните рекламирање на коцкање на националните телевизии.Покрај смени во државата мудро индустриски менаџмент, имаше неколку големи имиња се споменува дека влегле на пазарот или утврдени стратешки канцеларии казино витанија. Kambi груп плц е сега дополнување на меѓународни спортски обложувања проширување на Бугарија е Националната Лотарија АД по двете компании го зајакнаа нивното партнерство со потпишувањето на подолг sportsbook договор.Новиот договор кој е веќе во сила овозможува Kambi да продолжи да им обезбеди на своите Sportsbook и успеа услуги на Националната Лотарија АД е 7777.bg бренд во Бугарија и во прилог на поддршка на операторот на планираниот влез во Молдавија ова лето.Научни Игри има, исто така, успешно го лансираше првиот во серијата онлајн слот за игри со Националната Лотарија Бугарија и во рок од 24 часа по првичното лансирање на девет играч-омилени дигитални игри, игри создава над половина милион Евра во продажба.Научно-Игри' за партнерство со Националната Лотарија Бугарија се гради врз Компанијата присуство во регулирани Европската игри пазари, каде што тоа е постигнување на нови играчи со портфолио на извонредно онлајн игри.Лансирањето во Бугарија вклучени глобално реномирани фаворити како 88 Среќата®, Огромен Злато® и Виножито Богатство™.Научни Игри планира да лансира повеќе титули со Националната Лотарија Бугарија во 2019 да се забавува една поширока публика и диск плеер ангажман во близина на плажа делавер. Microgaming, еден од индустријата водечките провајдерите на софтвер, исто така, е сега живеат со Националната Лотарија АД да им обезбеди на своите наградуваниот покер платформа во Бугарија.Големите покер договор, потпишан преку Prima Мрежи Ограничен, означува прв пат дека Microgaming е покер мрежа е достапна во бугарскиот пазар.На потег е во согласност со Microgaming е стратешка цел на продолжите да го прошири своето присуство во клучните регулирани пазари.Сите овие движења се забележани на снабдувачот страна, сепак, кога ние ги испита оператори страна, тоа е сосема друга приказна.Сепак, ова не значи дека индустријата не е во подем во моментов во Бугарија.Бугарската Трговско Здружение на Производители и Оператори во Гејминг Индустријата (BTAMOI) се наведува на крајот на 2018 дека земјата е онлајн игри приходи покажа пораст во последната финансиска година.Индустријата плаќа €57 милиони во даноци на владата, која одговара на 17 отсто пораст од година во година казино во близина на големата мечка калифорнија. BTAMOI се вели во соопштение: "За периодот 2017/2018 гејминг индустријата во Бугарија покажаа многу добри резултати на национално ниво, врз основа на земјата нагоре економски перформанси." Онлајн коцкање сегмент во Бугарија претставува околу 10 проценти од земјата е вкупно игри на пазарот.Сегментот објавено приходи од €89 милиони евра во деветте месеци до 30 септември, а скок од 30 отсто во споредба со бројката исто време минатата година.На 4-то издание на годишно од Централна и Источна европа Игри Конференција кој ќе се одржи на 24-ти септември во Ritz-Карлтон Будимпешта, Георги Димитров, Правен Советник / Compliance Менаџер на EGT Интерактивни ќе им се придружат на "Регулирани од Централна и Источна европа јурисдикции" согласност панел дискусијата и споделување на најновите согледувања на предметот и како Бугарија може да биде добра можност за операторите да се прошири во регулирани пазари.За Ѓорѓи Димитров Георги Димитров е правен советник на EGT Интерактивни Ltd., со фокус на правни, регулаторни и технички согласност прашања кои се поврзани со iGaming индустрија.Тој е специјализиран во меѓународни коцкање регулатива и да дава насоки за лиценцирање, сертификација рамки, политика, подготвување и усогласување на процесите.Својата линија на работа вклучува комуникација со централна засегнати страни во бизнисот како што се лабораториите за тестирање, регулатори и оператори.Тој има искуство во компанијата структурирање, М&А, бизнис и корпоративниот развој и широка експертиза во законот за конкуренција.Како правник, тој има советува бугарската операции на големи корпоративни клиенти, и јавните власти.Бидете сигурни дека ќе ги искористат предностите на оваа единствена можност за учење и вмрежување со коцкање индустрија во ЦИЕ и балканскиот регион преку CEEGC платформа која е посветена да се донесе заедно индустрија акционерите и владини претставници од регионот на годишна основа.Регистрирајте се тука или Погледнете на дневен ред!Пребарувате на официјалниот настан, веб-страница тука.За Централна и Источна европа Игри Конференција На Централна и Источна европа Игри Конференција и Награди (CEEGC & CEEG Awards) беше лансиран во 2016 година, со цел за да се донесе заедно коцкање индустрија професионалци, извршни директори, како и владини претставници.Секоја година, +125 истомисленици делегати имаат можност да разговараат за соработка можности, да научат за усогласеност надградби и жетвата на технолошки и маркетинг информации поврзани со кој е претставен од страна на индустриски лидери од постојано се развива меѓународната коцкање индустријата на заедницата.Бидете сигурни дека ќе ги искористат предностите на оваа единствена можност за учење и вмрежување со коцкање индустрија во ЦИЕ и балканскиот регион преку CEEGC платформа која е посветена да се донесе заедно индустрија акционерите и владини претставници од регионот на годишна основа.Регистрирај се тука!Пребарувате на официјалниот настан, веб-страница тука.За организаторот, Европската Игри Медиумите и Настани Европската Игри Медиумите и Настани е водечки медиуми и бутик настан организаторот компанија во Европа и произведува истакнати конференции во регионов, како што се: живеат настани/конференција поделба е задолжен за организирање на бутик стил извршен игри настани кои се фокусираат на донесувањето на внатрешни информации од врвот игри експерти во Европската Унија и пошироко.На кратко, тие ги покриваат повеќето делови на Европа со меѓународните настани на кои им служат на локалната и глобалната индустрија, се оптимизира вмрежување, можности и донесе најжешките теми во опсегот.Настанот дестинации во 2019 ќе вклучуваат понатамошно проширување на компанијата во нивната потрага да влезат во Западно-Европски регион и да донесе својата експертиза за да се произведе локални игри настани.За повеќе детали во врска со календарот, агенди и локации, посета на Телевизија Настани/Конференции дел на europeangaming.еу Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино витанија.