како да се победи пари назад од казино

mgm казино во tunica мисисипи

Платеното политичко рекламирање во влијателните медиуми НИ про-онлајн коцкање легализација акција група на Коалицијата за Потрошувачите и Онлајн Заштита (CCOP) има прошири своите активности надвор op-ed статии и говорниците на платено рекламирање, трошење $250,000 во првата фаза.На интернет и печатени реклами укажувајќи на предностите на федерално legalised онлајн коцкање и привлечен за прекин на било Конгресот обид да ја забрани индустрија се појави во влијателниот публикации како Лас Вегас Преглед-Весник, The Washington Post и политичките весник Хил во Вашингтон.Интерактивен елемент во онлајн верзија на Вашингтон Пост реклами повика играч да кликнете преку CCOP веб-страница за повеќе информации.Коалицијата, кој е поддржан од страна на MGM, на PPA и Американскиот Gaming Асоцијација, беше формирана на почетокот на годинава во реакција на Шелдон Adelson е формирањето на про-забрана на Коалицијата да се спречи Интернет Коцкање како да се победи пари назад од казино. CCOP spokeswoman Кристен Hawn вели Коалицијата работи на втората фаза во својата рекламна кампања за да се осигура дека Adelson план за забрана на интернет коцкање е блокиран, но дека во меѓувреме енергични op-ed, говорникот и на социјалните мрежи се вози ќе продолжи.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се победи пари craps. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] mgm казино работни места детроит мичиген.