Achter слот en grendel zetten

geant казино вози пон compte

Како пратениците во Конектикат продолжи да се разгледа контроверзни закони кои ќе ги прошират казино коцкање, градоначалникот на источниот државата е најголемиот град, Bridgeport, наводно, е останатите circumspect за ова прашање.Минатата недела видов Конектикат Државниот Сенат одобри мерка која ќе им овозможи заедничко вложување на казино-оперативен Mohegan Племенски Игри Орган и Mashantucket Pequot Племенски Нацијата за да го отворите комерцијална коцкање претпријатието во северниот дел на Конектикат заедница на Исток Виндзор.Сепак, законодавството, се очекува да се соочи со здрвени опозицијата во Конектикат претставничкиот Дом, поради многу пратениците алтернативно фаворизираат појавата на конкурентен процес што ќе им овозможи на приватните компании да се приклучат со две племиња во поднесување на потенцијални понуди за третиот Конектикат казино.Според извештајот од Конектикат Пост весник, MGM Места Меѓународни ќе биде еден од овие фирми како Лас Вегас-врз основа казино гигант веќе изразија интерес за градење на коцкање место во југо-западниот Конектикат околу Bridgeport, која се наоѓа само околу 50 километри од Њујорк и неговата над 8.5 милиони жители achter слот en grendel zetten. "Додека ние не му е дозволено да има никакви преговори, не постои сомнеж дека Bridgeport ќе биде идеална локација," Uri Клинтон, Постар Заменик-Претседател за MGM Места Меѓународни, изјави за весникот.Но, Конектикат Пост објави дека, далеку од тоа да биде возбуден околу можноста за организирање на државата најновите казино, Bridgeport градоначалникот Џо Ganim е останатите претпазливи и покрај тоа што на примање на крајот на интензивно лобирање од комерцијалните казино индустријата.Тој неодамна изјави дека "градот е преку кои" и имаше поминато "повеќе месеци, години; за нешто што не беше, дека никогаш не се развиени" geant казино вози montpellier celleneuve.

"Слушај, мислам дека градоначалникот е искуство 25 години, тоа е предупредувачка приказна и тоа е предупредувачка искуство за него," Av Харис, портпарол на Ganim, изјави за весникот geant казино вози montpellier pres d'arene. "Тој не сакате да добиете толку далеку надвор од оваа работа само за да види што се блокирани во законодавниот процес." На Конектикат Пост објави дека на почетокот на 1990-тите години видов Доналд Трамп партнер со Ganim во текот на Демократски градоначалникот е прв ангажман како претседател на Bridgeport со цел да им помогнам за водата казино развој во градот.Проектот на крајот не успеа поради приговорот од ривал коцкање име магнат Стив Wynn и Mashantucket Pequot Племенски Нација, која работи на Foxwoods Одморалиште Казино, заедно со отпор од тогаш-гувернерот Lowell Weicker.Наместо тоа, весникот објави дека државата влезе во компактно со Mashantucket Pequot Племенски Нација и Mohegan Племенски Игри Орган, кој е одговорен за Mohegan Сонцето развој, што видов пар доделена ексклузивни казино права во замена за прифаќање на рака над 25% од сите слот приходи geant казино вози пон compte.
"Тој избегнува средба до оваа точка, само затоа што нели е реално," Харис изјави Конектикат Пост. "Но, како што се сведува на жица во сесија и одредени записи почне да се појават, тој е повеќе сакаат да се сретнат со луѓе.Тоа не значи дека тој е извршување на било кој начин да одредена казино". Иако Харис наводно им рекол на Конектикат Пост што Ganim е отворен за можноста на казино во Bridgeport, весникот тврди дека на 57-годишниот градоначалник може да биде останатите претпазлив со цел да се добие подобра зделка за неговите состојки треба да законодавниот процес замав својот пат е ден на тргување смета коцкање од. "Погледнете, ако нешто изгледа како реална можност и казино се случува да биде изградена во Bridgeport, градоначалникот нема филозофски опозицијата за тоа," Харис изјави Конектикат Пост. "На некој начин, можеби ова се вклопува.Доколку ова се вклопува со тоа, сите ние сме за тоа, но ние не сме за да скокаат во.Тоа не е зрела за градот Bridgeport да влезете." е ден на тргување коцкање христијанството.