9021 s блек џек rd алта ut 84092

kaak op слот wat те doen

Шест тимови (Нова Англија има bye) главата во Недела 4 на МАК распоред бараат да остане непоразен и шансите одлуки се очекуваат сите од нив да го стори тоа.На Bengals, Broncos, Packers, Пантери, Соколи и Кардинали се фаворизира со просек од речиси шест поени и четири од нив се добива над 80 отсто од шири обложување споделување.Тоа го прави голем викенд за нив и, потенцијално, за bookmakers, како и.Куќата беше зачукуваше минатата недела со голем број на силно поддржан омилени го носат дома за јавноста.На сцената е поставена за да ги повторите, но клубови како Канзас Сити, Минесота, Св. Луј и Тампа Беј би можеле да мочаат врз дека парада.И книги насекаде се надеваат тие го прават.Четврток, октомври 1 – Балтимор Гаврани во Питсбург Steelers (+3, Над/Под 43.5, 65% поддршка Гаврани ATS): Овие две горчлив ривали удар започне Недела 4 чеша вечерва, но нешто во врска со овој matchup не е сосема иста со Терел Suggs и Бен Roethlisberger и двајцата се маргинализирани.Тоа е, сепак, игра на огромна важност за Гаврани, кои се на работ на назад кршење 0-4 започне.Питсбург одигра како на домашен аутсајдер само два пати во оваа серија од 1999 сезона.Загуби и на оние игри директно до, додека минува 0-1-1 против ширењето.Недела, 4 октомври – Оукланд индијана џонс: крадците во Чикаго Мечки (+3, Над/Под 44.5, 80% поддршка индијана џонс: крадците ATS): Се овие вашиот татко индијана џонс: крадците?Можеби, но ние може или не може да дознаете на неделата.Победа над Мечки, кои се веќе пролевање играчи по 0-3 почеток, нема да ни каже многу, но сепак, загуба, ќе обезбеди малку јасност.Додека е совршено разумно за Оукланд фанови да се возбудени околу тоа што изгледа како импресивна млади јадро, неговите победи се дојде против Гаврани и Browns, две екипи кои се колективно 1-5 на сезоната.Овој викенд означува само втор пат на индијана џонс: крадците биле наредени како патот фаворит во речиси 10 години.Њујорк Авиони во Мајами Делфини (+1, Над/Под 41, 68% поддршка Авиони ATS): Делфини се тим многу чувствував ќе се соочат за плејоф место на оваа сезона, но преку три игри тие се 1-2 и -23 во точка диференцијал.Спротивно на тоа, Авиони се 2-1 и гледа како потенцијален postseason кандидат.За жал за Перки, ова не е вистински дом игра (Лондон), но тие биле ништо ако не се обични дома како и да е, бидејќи Џо Philbin пристигна.Мајами е 13-12 директно до и 11-12-1 против ширењето како домаќин од септември 2012. Можеби удобен границите на Вембли Стадионот ќе се чувствувам како удобно како Сонце Живот Стадион.Џексонвил Jaguars во Индијанаполис Colts (-9, Над/Под 48, 73% поддршка Colts ATS): На Colts избегнат катастрофалниот 0-3 старт на својата сезона со 35-33 победи во текот на Титаните минатата недела, но перформанси направи многу малку за да се ублажат брзо растечка загриженост во Indy.И вознемиреност ratcheted до малку повеќе на оваа недела, кога беше откриено Андреј Среќа беше што се занимаваат со повреда на неговото фрлање рамо.Неговиот статус е веројатно за недела е игра, иако, и Indy треба да продолжи да има корист од соочуваат со директорот на опозицијата, дури и ако Среќата е некако ограничен.Хјустон Texans во Атланта Соколи (-6.5, Над/Под 47, 80% поддршка Соколи ATS): На Соколи дело изгледа незапирлива од сега и на теренот и да го фати дуо на Мет Рајан и Јули Џонс треба да имаш на начин со Texans одбрана, кои биле малку несигурна додека последниот викенд 19-9 победа над Buccaneers.Тампа Беј испратени само 318 вкупно дворови и претворена една од неговите 12 трети надолу можности против J 9021 s блек џек rd алта ut 84092. Вати и компанија.Но, Рајан не е Jameis Winston и Атланта поседува најплодните дело Хјустон се соочува со оваа сезона (Канзас Сити и Каролина се другите два).Каролина Пантери во Тампа Беј Buccaneers (-3, Над/Под 40, 87% поддршка Пантери ATS): Ретко се направи Пантери изгледа прилично, но тие се на работа.Каролина е исклучено да започнете со 3-0 и тоа треба да биде 4-0, пред одењето во Сиетл за октомври 18 пресметка со Seahawks.Тампа Беј, во меѓувреме, изгледа како група на пирати долг пат од наоѓање на нивниот плен.Најмалку Bucs имаат дома игра со Џексонвил на хоризонтот.Њујорк Гиганти во Бафало Записи (-5.5, Над/Под 46.5, 54% поддршка Гиганти ATS): Гигантите дело е доволно добро оваа сезона (кога не снимање себе во нога), во просек 26 поени по натпревар, но нивната одбрана е сито, давајќи над 410 метри по натпревар.Тој број може да биде измамен, иако, како во Њујорк 5.8 дворови по помине дозволено е значително подолу лигата просек од 6.4. И Гигантите се дава само 3.4 дворови по носат, која е рангирана како четврти најдобар просек во лигата.Сепак, Записи од делото, која е возен со Tyrod Тејлор под центар, ќе се обезбеди Њујорк со друг тврд тест.Филаделфија Орли во Вашингтон Redskins (+3, Над/Под 44.5, 81% поддршка Орли ATS): Бурма се разбуди од својот сон минатата недела, победувајќи претходно без пораз Авиони 24-17 во Њујорк, но тие се објавени само 18 првиот падови и 231 вкупно јарди во победи.Победата беше најчесто се производ на невешт топката безбедност на Авиони, кој се претвори во текот на четири пати.Сепак, тоа е јавниот очекуваат поделба на патот победа од Philly овој викенд.Што не е потполно неразумно со оглед на Орлите имаат освоено 10 на нивните последните 12 натпревари во D kaak zit op слот wat те doen. и тие се опфатени број во осум од оние игри.Канзас Сити Началници во Синсинати Bengals (-4, Над/Под 44.5, 62% поддршка Bengals ATS): Синсинати мавтаа голема 'се Погледне Во Нас" банер на неделата, врвот очајна Гаврани тим 28-24 и тоа го правеше тоа на нивниот сопствен двор да се подигне.Нова Англија, Green Bay и Аризона се добива повеќе внимание токму сега, но тоа може да не биде случај и по оваа недела средба со Шефовите.Додека Канзас Сити поставени јајце во Green Bay во понеделникот ноќта, тоа е уште еден сериозен противник.И Bengals победа над Енди Рид е тим ќе служи како уште еден навистина убав пердув во својата капа.Кливленд Browns во Сан Диего Полначи (-7.5, Над/Под 45, 62% поддршка Полначи ATS): тешко е да се каже што да се направи на Полначи по нивните грди 14-31 загуба на Викинзите.Тоа не може да се добие било полесно откако овој викенд средба со Browns.Сан Диего може да биде без три почнувајќи офанзива linemen и неколку луѓе се стави многу на акции во победа над Browns, која е резултат на сите е да се очекува во недела.Кливленд, така далеку, изгледа како воз руина сите дека тоа би.И неговиот осамен победи, а 28-14 бришење на Титаните, видов тим произведуваат само 274 метри додека придобивање три грешки kaboo казино без депозит бонус. Green Bay Packers во San Francisco 49ers (+8.5, Над/Под 48.5, 84% поддршка Packers ATS): Ако некој се етикетирани на Packers најдобар тим во МАК, неколку тврдам.Причина: Арон Роџерс игра смешно бренд на фудбалот.Колин Kaepernick, не толку многу.И, тој е како добро, само не на добар начин. Kaepernick го исфрли четири зема во минатата недела загуба на Кардинали, кои ќе се стави неговите отпечатоци од прсти целиот 47-7 дебакл.Недела е резултат треба да биде малку повеќе респектабилна; quarterbacks ретко имаат тенденција да се фрли толку многу зема во back-to-back недели.Минесота Викинзите во Денвер Broncos (-6.5, Над/Под 43, 69% поддршка Broncos ATS): Peyton Manning е уште лицето на Broncos и тој е докажано постои уште нешто остави во резервоарот; сепак, тимот 3-0 почеток е производ на неговата исклучителна одбрана.Денвер е да им се дозволи само 16.3 поени и 259 дворови по натпревар и тоа се враќа на Миле Висока овој викенд по две патот сали.Викинзите се 2-1 на сезоната, но нивните 29 рангирана дело (294 метри по натпревар) ќе имаат проблеми со mustering многу на напад против Broncos.Ул.Луис Рамс во Аризона Кардинали (-7, Над/Под 42.5, 89% поддршка Кардинали ATS): Додека Сиетл е на две-време одбрана NFC Запад шампион, Аризона изгледа како крем на division исечете право сега.На Кардинали имаат пламна преку трио на тимови кои се во комбинација 1-8 на сезоната, иако.Додека Овни поседувате 1-2 рекорд, тие се многу силен тим Аризона се соочува со досега.И не очекуваат Св. Луј да забележиш Кардинали 14 поени на неделата. NBC во неделата Вечерта Фудбал – Далас Каубојс во Њу Орлеанс Светии (N/A): Дру Brees статус се уште е во воздухот, која е причината зошто линија се уште не се издадени за оваа игра.Ние го правиме, меѓутоа, се знае статус на Тони Досадна и Dez Bryant.Тие не се игра.И минатата недела дека се вратив да се залак на Pokes, кој падна нивните првиот натпревар со 28-39 загуба на посета на Соколи.Брендон Weeden и делото ослободен себеси доволно добро, иако, во просек 7.1 дворови на игра.Далас треба да имаат слични успех против Светиите одбрана што е дозволено 397 дворови и 28 поени по натпревар.Понеделник, 5 октомври – ESPN во понеделник Навечер Фудбал – Детроит Лавови во Сиетл Seahawks (-9.5, Над/Под 43, 73% поддршка Seahawks ATS): Сиетл доби исклучување на schnied минатата недела, pasting Мечки 26-0 на CenturyLink Поле.На Seahawks добредојдовте друг floundering NFC Северна тим за Северозападниот дел на Пацификот овој викенд и шансите на одлуки се предвидуваат слични резултати.Лавовите ќе се појави да имаат малку повеќе залак од Мечки во оваа juncture, но тие се 1-10 директно до и 1-9-1 против ширењето играње како +10 или помалку патот куче излетаат дома загуба од 2006 година сезона. Bye Недели: Тенеси Титаните, New England Patriots Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre kaak op слот wat те doen.