кога не круна казино мелбурн отвори

највисоко до најниско покер раце

MGM Места Меѓународни рече Главен Финансиски Директор Дан D'Arrigo се повлекува надолу како на компанијата се обидува да го намали трошоци за работна сила кога не круна казино мелбурн отвори. D'Arrigo, кој има работено на повеќе од 23 години во компанијата, исто така, ќе се откаже од својата одбор седиште во MGM Кина, компанијата се вели во соопштението кога не каубои казино се отвори. "Г'Arrigo го избра за да ги искористат предностите на доброволна оставка програма нудат како дел од MGM 2020 година и ќе биде resigning од Друштвото и Одбор на Директори на MGM Кина," изјавата рече.Акции на Научни Игри surged колку што е 13 проценти како компанија победи приходи прогнози и рече дека тоа се движи напред со иницијална јавна понуда на социјалниот бизнис да deleverage.Извршен ДИРЕКТОР Бери Cottle кажано Вол Стрит аналитичари четвртокот дека компанијата е "движејќи се заедно", со своите планови за продавање на акции во својата социјална казино поделба.Научни Игри, има намера да го "првенствено" употреба на парите собрани од иницијална јавна понуда да ја плати надолу долг, Cottle рече.Компанијата имаше околу $9.2 милијарди долари во нето долгот одличен на Декември највисоко до најниско раце во покер.

31, што е речиси седум пати своите оперативни парични текови за годината на $1.33 милијарди долари.Научни Игри, исто така, ќе плаќаат надолу долг како нејзините инвестициски потреби пад во 2019 до максимум $375 милиони евра највисоко до најниско покер раце. Jefferies предвидени Научни Игри да инвестира $480 милиони евра оваа година.Лас Вегас-врз основа на одлуки на слотови и лотарија машини пријавени приходи се зголеми од 8% на $886 милиони денари за својата лотарија, социјални и дигитални сегменти продолжи да се унапредат, неутрализирање пад од игри на среќа.Просечната прогноза на приходите на шест Вол Стрит аналитичари беше $874 милиони евра, според Zachs Инвестиции Истражување.Приходите на својот дигитален сегмент се зголеми повеќе од три пати, да $72 милиони, управувано од страна на стекнување на NYX во првиот квартал, компанијата се вели во соопштението.Тоа е социјален сегмент здоби 19% на $114 милиони своите мобилни игри, вклучувајќи Бинго Пресметка и Монополот, да продолжат да уживаат популарност.Лотарија приходи се зголеми за 6% на $231 милиони должи во дел на нов договор во Канзас и дополнување на Кено во Пенсилванија.Игри, својот најголем сегмент, видов приходи пад од 5 проценти да $470 милиони евра, колку што има се помалку нови казино отвори во четвртиот квартал, во споредба со истиот период минатата година.Компанијата вели дека очекува игри да се враќа и оваа година како Џин Ji Bao Xi и Џејмс Бонд отвори ужива силна побарувачка.Бонд е генерирање на два до три пати на подот просечен, "што е исклучителен," извршен ДИРЕКТОР Бери Cottle кажано инвеститори за време на конференциски повик во четвртокот.Научни Игри објавено нето-приходи од $207 милиони евра, споредено со загубата од $43.1 милиони евра во текот на истиот период минатата година.Пресврт во нето-приходи беше речиси целосно водени од помали правни населба со Shuffle Техника International.Научни Игри се согласија во декември да се плати Shuffle $152 милиони наспроти $335 милиони поставување настрана за костум.Научни Игри е приспособена на парични текови се зголеми за 6% на $343 милиони управувано од страна на приходи, добивка и трошоците за сечење.Акции на Научни Игри се зголеми $2.54, или 9.7 проценти, на $28.74. највисоко до најниско одговараат во покер.