сиера казино во рено невада

реката казино laughlin nv коментарите

Американскиот Федерално Биро за Истраги (ФБИ) ги испратил агенти на Филипините да ги испита наводите на поткуп, вклучувајќи Јапонски игри фирма Универзална Забава и поранешен execs на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR).Во саботата, Ројтерс – која првично се пријавила на мито наводите во ноември – изјасниле дека агенти од ФБИ Лас Вегас канцеларија бил во Манила за една недела, работа со локалната Национално Биро за Истраги (NBI), кој бил задолжен со сопствена истрага на brouhaha.Еден извор изјави дека NBI е поставено да се испорача на привремениот извештај за својата работа следната недела, но се очекува и да бара повеќе време, во која да ја заврши својата истрага.Во случај да сте само што ни се придруживте, наводите околу $40m дека Универзалната Забава префрлени на Родолфо Soriano, соработник на поранешните PAGCOR шеф Ephraim Genuino.Средствата биле, наводно, со цел да се обезбеди Универзален е Филипините подружница Тигар Установи ќе добијат концесии во однос на странска сопственост на Филипини-базирани бизниси и користење на земјиштето прашања поврзани со Тигар е resort-казино проект во Забава Градот комплекс се гради на Манила Залив.ФБИ интерес произлегува од фактот дека плаќањата се направени преку Aruze САД, САД-врз основа на Универзална подружница постави за да се справи со Универзална шеф Kazuo Okada е доста голем стопанства во Дин Места.Додека во февруари минатата година, Okada беше Дин Установи' еден најголем акционер, но Okada и Дин шеф на Стив Wynn наводно падна над Okada е желба да се изгради својата Манила казино.Во прилог на двете земји,' агенции за спроведување на законот, на Невада Игри Одбор за Контрола и двете куќи на Филипини конгрес, исто така, се гледа во прашање.Универзална себе е спроведување на сопствена истрага, и е поднесена тужба против тројца поранешни вработени, таа ја обвини за изработка на неовластени трансфери на пари, а исто така и против Ројтерс за "пристрасно и нефер за известување." PAGCOR НАДЛЕЖНОСТ ДО 18% ПРЕКУ ПРВИТЕ 11 МЕСЕЦИ ОД 2012 година На повеќе позитивна нота, PAGCOR најави дека има remitted P12.18b (м) на Бирото на министерство за Финансии во текот на првите 11 месеци од 2012, 18% подобрување во однос на истиот период во 2011 година сиера казино во рено невада. Со закон, PAGCOR е потребно да плаќаат 5% од нето заработка во франшиза данок на Бирото за Внатрешни Приходи, додека половина од преостаната сума оди до министерството за финансии.Остатокот се дели помеѓу разни други владини агенции.На Филипините Ѕвезда цитирани тековната PAGCOR претседател Cristino Naguiat Jr реката казино laughlin nv телефонски број.
велејќи заработка се искачи 16% да P31.16b ($767.3 м) во текот на првите три квартали од 2012 година реката казино laughlin nv ласерски ознака. Најголемиот дел од тоа (P21.04b) доаѓа од 13 Казино Филипински установи и четири лиценцирани казина.На овој P21b, PAGCOR е казина изнесува P14.92b, додека сателити, ВИП клубови и арки додаде P6.12b.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre реката казино laughlin nv коментарите.