казино campione d'italia разрешување на вработените

seminole хард рок казино холивуд отворање

Велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија го удира онлајн коцкање оператор 888 Стопанства Саладин.со рекорден £7.8 милиони долари (US$10 милиони евра) за неуспехот да се запре проблем коцкари користење на нејзините услуги.Во соопштение објавено на неговата веб-страница на четврток, Британскиот коцкање чувар најде 888 одговорен за дозволувајќи им на над 7,000 клиенти кои беа избрани да се само-исклучи од своите казино, покер или спортско обложување платформа за пристап на фирмата бинго платформа преку техничка грешка.Сара Harrison, главен извршен директор на UKGC, истакна дека големите казна е одраз на "сериозноста на 888 е недостатоци за да се заштитат ранливите потрошувачи." "На 888 санкција пакет ќе се обезбеди оние кои се засегнати не се изгуби, што операторот плаќа цената за своите неуспеси преку сума дека ќе оди на справувањето со коцкање поврзани со штети, и дека независно уверување ќе бидат дадени за да се види дека лекции се учат," Harrison се вели во соопштението.Во Мај, Гибралтар-компанија со седиште најави дека UKGC беше спроведување на преглед на неговата усогласеност со правилата за да се спречи проблемот коцкање.По три месечна истрага, на UKGC најде дека погодени проблем коцкари беа во можност да се депонира £3.5 милиони ($4.5 милиони евра) во нивните сметки поради техничка грешка.Ова отиде на повеќе од 13 месеци без 888 дејствуваат на проблемот, според коцкање на мониторите.На UKGC исто така faulted 888 за неуспехот на самото место црвени знамиња, со еден индивидуален клиент wagering £1,3 милиони ($1.67 милиони евра) на сајтот во текот на 13 месеци.Според UKGC, ова коцкар дури и украл £55,000 ($70,824) од неговиот работодавец да се коцка на 888 е веб-сајт.На UKGC може да има meted од големите ред, но многу 888 инвеститори се радост одлуката.Тоа ќе се потсетиме дека многу аналитичари беа порано предвидуваат дека UKGC може да одземање 888 лиценца, бидејќи на компанијата прекршување на коцкање правила.По UKGC најавата, 888 е акции се до 5.34 проценти.Во меѓувреме, 888 се вели во изјавата од четвртокот дека тоа "го прифаќа Заклучокот на преглед и е посветена на обезбедување на играчи со одговорен, како и пријатно игри искуство." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино campione d'italia разрешување на вработените.