клиент-врз основа казино бренд капитал на фирмата и перформанси

не можете да го преземете 888 покер на mac

Поранешниот деривати трговец Енди Frankenberger освои своето второ злато хривнија минатата недела во Светската Серија на Покер.Во чест на неговата победа, тука е поглед на некои од Вол Стрит е врвни изведувачи во текот на годините на WSOP клиент-врз основа казино бренд капитал на фирмата и перформанси. Ерик Seidel Поранешниот берзански брокер, Ерик Seidel ужива повеќе успех на WSOP од сите други екс-Ѕидот Streeter.Неговиот прв настап на WSOP дојде во 1988 година, една година по берзата несреќа во која го чини неговата работа во финансиската индустрија.Тој го направи инстант ефект со второ место заврши во Главниот Настан, перформанси immortalized во филмот Rounders.Со состојба на Вол Стрит е толку лоша како што беше, на $280,000 Seidel победи за да биде второпласирана беше сите охрабрување тој морал да оди про.Од тогаш Seidel е изграден WSOP продолжите било покер играч ќе бидат среќни да имаат.Четири нараквици во 1990-тите години и уште четири во 2000-тите се даде осум вкупно, пласман него меѓу игра е за сите-за време на великаните.Тој има cashed неверојатна 72 пати во отворен настани за вкупно $4,540,562 во WSOP заработка, која сметка за повеќе од една четвртина од $16 милиони тој победи во покер турнири за време на неговата 24-годишна кариера услуги на клиентите телефонски број за палење казино. Алан Goehring По успешното Вол Стрит кариера како ѓубре обврзници трговец, Алан Goehring го зема покер како хоби во доцните 1990-ти години.Тој го направи конечната табела на WSOP прелиминарни настан во 1997 година, заработуваат 20 пати неговата купи-во трето-место заврши.Тој cashed во друг настан во 1998 година, но од 1999 година Главниот Настан беше местото каде што тој навистина го направи својот белег.Дека турнир беше најголем во Серија' на историјата, цртање 393 играчи.Победникот беше поставена да победи $1,000,000 – иста награда како и секоја победникот од 1991 година, но поради големината на наградата басен, второпласираниот ќе заработи речиси колку во $768,625 да ги прилагодите на вашите сопствени покер чипови. Што заврши се Goehring е награда, кога тој падна во главите-up игра да Ирец Ноел Furlong по outlasting конечна табела во која беа вклучени 1996 шампион Huck Семе и 1988 година второпласираниот Ерик Seidel не можете да го преземете 888 покер на mac.
Goehring нели удвои својот успех на WSOP бидејќи, но тој ја освои првата $25,000 WPT Првенство и, подоцна, на ЛА Покер Класичен.На сите им кажал на неговата кариера турнир заработка врвот $5.22 милиони евра. Енди Frankenberger Пред тој почна да работи во текот на високо-удели покер турнири, Енди Frankenberger работел за ЈП Морган и БНП Парибас, Франција е најголема банка.После 14 години во акции тргување бизнис тој одлучи дека е време за промена и тој оди во покер.По некои мали успеси и една победа на Венецијански во Вегас, тој освои Легенди на Покер главниот настан да се отвори новата сезона на Светот Покер Турнеја.Повеќе успех доведе до WPT Играч на Годината награда, а потоа и минатото лето на WSOP нараквица.Ова лето победа во $10,000 Pot Limit Hold ' em Првенство беше веројатно повеќето задоволување на сите нив за 39-годишниот, иако.По outlasting конечна табела во која беа вклучени Хојт Corkins, Шон Deeb, и Али Eslami, Frankenberger се соочува надвор против осум време хривнија победник на Фил Ivey.Додека поголемиот дел од медиумите доби зафатен со пишување на нивните "IVEY ПОБЕДИ БРОЈ ДЕВЕТ" наслови, Frankenberger buckled надолу и да победи на повеќето оствари покер играч на една генерација.Во само две и половина години на турнир во покер Енди Frankenberger сега има освоено повеќе од $2.5 милиони евра, со речиси половина тој број да доаѓа на WSOP не можете да го преземете 888 покер стан. Стив Begleiter Пред финансиската криза од 2008 година, Стив Begleiter беше шеф на корпоративна стратегија за Вол Стрит stalwart Мечка Stearns.Кога компанијата се покажа само доволно голема за да пропадне, Begleiter беше без работа, за прв пат во повеќе од две децении.Тој закрепна брзо во неговата кариера поле, но тој, исто така, освои својата локална дом-игра покер лигата – и што му даде билет за 2009 година WSOP Главниот Настан не може да се заврши покер лице vergen.

Begleiter се стави своите вештини од децении на Вол Стрит на добар употреба во голем турнир, слетување самиот на конечната табела со трети најголемиот чип оџакот кога отиде на hiatus за четири месеци.Како еден од ноември Девет, Begleiter ужива некое време во центарот на вниманието и направи неколку длабоки води во други покер турнири, додека тој чекаше да се врати на Вегас.Откако тој доби таму тој имаше огромна навива дел – и голема шанса да се направи работи на насловот, кога тој ја доби сите-во џеб квинс против аматерски Darvin Месечината.Но Месечината хит кец на реката, што Begleiter на шестото место finisher.На $1.58 милиони евра беше околу седум милиони долари срамежлив на она што тој би се надеваше, но се уште останува еден од најголемите резултати во WSOP историја за финансиската индустрија работник. Бил Чен Бил Чен може да биде најумен личност некогаш да уживаат во голем успех на WSOP.Како додипломски тој тројна влади во Физика, Математика и Компјутерски Науки; подоцна, тој заработил неговата Тел D.во Математика од Универзитетот на Калифорнија во Беркли и почна да работи за Susquehanna Меѓународна Група како квантитативно аналитичар.Не е ни чудо, тогаш, дека неговиот придонес во покер литература беше малку светлина читање вика Математиката на Покер.Чен претвори сите дека мозокот моќ во bling во 2006 година WSOP, кога тој освои два настани – еден во limit hold 'em, на други во shorthanded no-limit hold' em – во распон од две недели.Тој речиси го грабнала една третина нараквица во 2010 година, но заврши вториот Фил Ivey во $3,000 КОЊ настан, а потоа завршил четврти во 2011 WSOP Тројно Шанса Нема Limit Hold ' em.Сите времиња Чен има cashed во 24 WSOP настани за само над $1.23 милиони.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.