Allen bradley саладин слот за решавање

omni слотови без депозит бонус

Австралиската држава Викторија ќе биде прв да се воведе во земјата нови онлајн игри на заштита на потрошувачите правила.Пред две години, Австралија федералната влада го одобри својот нов Национален Заштита на Потрошувачите Рамка (NCPF), збир на 10 унифицирани стандарди што се ограничува онлајн обложување оператори од нуди клиенти се пријавите иницијативи или линии на кредит, создава национална самоисклучување се регистрирате и им овозможува на корисниците да се вратиш на добивањето на промотивни дојде-ons и за да го поставите депозит и wagering граници, меѓу другите правила.На NCPF беше формално ратификувана од минатиот ноември кога државата Квинсленд конечно потпиша за, удирање исклучите 18-месечно прозорец во кој новата рамка е да се unrolled на национална основа.Локалните медиуми сега потврди дека Викторија — нацијата е вториот најнаселен државата ќе биде прв да се имплементира новиот кодекс на однесување, со почеток на оваа недела.Викторија Игри Министерот Марлен Kairouz рече NCPF ќе ги поттикне коцкари да се "направи подобро избори", затоа што "им дава практични чекори за подобро да управуваат со нивните коцкање." Kairouz објавиле својата држава да биде прво во базенот, и ја поттикнува Австралија други држави и територии за да го "следат нашите води." Нов Јужен Велс, Австралија е најнаселен држава, има уште да се постави временска рамка за спроведување на NCPF.Портпарол на Алкохол & Игри нов јужен велс, рече на државната власт беше "со оглед на можностите за воведување на [NCPF] мерки преку законска регулатива," додавајќи дека државата веќе може да се пофали на нацијата harshest правила за ограничување на коцкање inducements.Стивен Conroy, извршен ДИРЕКТОР на Одговорни Wagering Австралија (RWA), онлајн обложување индустрија е трговска асоцијација, congratulated Викторија на преземањето на NCPF фрлам и рече RWA членови беа "меѓу најголемите поддржувачи на посилна заштита за онлајн wagering потрошувачите." WA ТАБОТ ПРОДАЖБА ЗАКОНОДАВСТВО ПРЕТСТАВИ на Друго место, владата во Западна Австралија (WA) воведен законодавство минатата недела дека има за цел да го унапреди долго-планирани, но подеднакво долго-застој планира да privatize на ТАБОТ обложување услуга.Под условите на ТАБОТ (Отстранување) Бил 2019 – која беше направена по долги консултации со заинтересирани страни, вклучувајќи го RWA – 65% од продажба приходите ќе одат во насока на градење на нов жените болница во Перт, додека остатокот ќе се издвои за посветен инфраструктура фонд за поддршка на државата perpetually расклатени трки индустрија.Тоа е во текот на три години од WA владата прво mulled продажба на нејзините ТАБОТ – на земјата е последната држава-кандидира обложување работа – но, овие напори добија нови итност во октомври минатата година, кога државниот благајник предупреди дека ТАБОТ на вредноста се намалила од страна на денот, како и нејзините клиенти flocked на новата култура на онлајн обложување оператори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre allen bradley саладин слот за решавање.