франк провостот geant казино agen

вистински пари покер на интернет флорида

Јапонија е долгоочекуваниот казино законодавството конечно направија некои напред напредок, и покрај опозициските партии' obstructionist тактики.Во петок, на комитетот во Исхраната е Помала Куќа го одобри Интегрирани Летувалишта (IR) Имплементација на Законот, кој има за цел да ги формализираат како Јапонија казино работење ќе биде регулирано.Јапонија изменет својот устав за да се дозволи казино коцкање начин назад во 2016 година, но изработката на ореви и завртки на регулативата се зема подолго од набљудувачите се очекуваше.На Јапонија Тајмс објави дека петок е глас беше проследен и со симболично се покаже на непокор од опозицијата, пратениците, кои ги преплавија околу комитет катедрата Daishrio Yamagiwa да ги покажат своите вртат на постапката.Претходно оваа недела, опозицијата, пратениците, се обиделе да sandbag законодавниот процес со повик за разрешување на кабинетот и министерот одговорен за IR сметка.Но предлогот беше одбиен во петокот од страна на владеачката коалиција на Либерално Демократска Партија и Будистичката-поддржан Komeito партија франк провостот geant казино agen. IR-законот сега ќе се соочи со гласање од страна на Исхрана е полн Долниот Дом на почетокот на следната недела пред да се премине на Горниот Дом.Исхраната е официјално закажан за adjourn сегашната сесија следната среда (20), што го прави веројатно дека коалицијата ќе се обиде да ја продолжи седница од неколку недели, со цел да се обезбеди IR сметка е премин.Јапонија досега неискористен казино на пазарот стана фиксација меѓу меѓународната казино оператори, кои го направија outsized проекции на суми тие ќе поминат ако тие се победи една од она што може да испаднат да биде само два или три Јапонски казино лиценци.Во четвртокот, Melco Летувалишта и Забава (MRE) извршен ДИРЕКТОР Лоренс Хо нагласи неговата компанија намера да потроши над $10b градење на Јапонски IR.Говорејќи на отворањето на MRE е нов $1.1 б Morpheus место во Макао, Хо нарекува Јапонија "бесценето можност," дури и ако владата има намера да се наметне тесни ограничувања на казино оператори и нивните Јапонски клиенти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари покер на интернет стан.