свети јуџин golf resort казино

treasure island resort & casino

Њујорк казино лиценцирање битки останува жешка дури и откако минатата недела објавувањето од страна на Игри Објект Локација Одбор дека само три северот на државата казина ќе се препорачува.Официјални лица во Њујорк Јужниот Ниво се бара државата да се преиспита дозволувајќи им на казино во регионот, додека племето индијанци најавата на новиот објект се заканува да дополнително се комплицира на локалниот пазар.Јужниот Ниво, дел од Њујорк Држава која се граничи со северна Пенсилванија, беше во комбинација со Прст Езера во една лиценцирање регионот за целите на Њујорк казино проширување.Локалните функционери дека се надеваше дека еден од двата предлози во Јужниот дел на основниот капитал (Тиер ќе бидат избрани, но препорака за гарантира лиценца за регионот, наместо да се отиде во Лаго Resort & Casino во Пневматик, Прст Езера локација.На државната управа, исто така, се препорачува еден казино во Catskills, и друг во Schenectady, во близина на Албани.Тие не, сепак, ви препорачуваме четвртата лиценца бидат доделени, и покрај фактот дека државните закони е дозволено за еден регион за да примите втор казино.Додека повеќето набљудувачи се очекува четврта казино би се качил на Долината Хадсон-Catskills регионот, која беше виден како најдоходовната, Јужна Ниво службеници се сега лобирање за тоа да се користи за да ги даде казино, наместо свети јуџин golf resort казино.
"Ние треба можност", рече Државниот Сенаторот Томас Libous (R-албански јазик) свети јован реката покер работи. "Ние треба работни места.Овој дел од државата е повреда за некое време, и таму е четвртата лиценца што сите ние го знаеме е на располагање.Повторно, јас сум со барање за кои четвртата лиценца да биде доделена во вистински Јужниот дел на основниот капитал (Тиер регионот." Други функционери, исто така, побара Гувернерот Ендрју Cuomo да се лоцира четвртиот казино во Tioga Каунти, вклучувајќи не и НАС Претставник Том Полињата за (R-Њујорк) и Assemblywoman Дона Lupardo (D-Endwell).Но, државниот одбор рече дека тие се сосема јасни во своите препораки. "Ние донесовме едногласна консензус дека овие три селекции што ние ги направивме имаат најдобар шут за успех," рече Игри Објект Локација Одбор Претседател Кевин Закон saint etienne казино класици винил. "Таму не треба да биде четврта." За Џеф Gural, сопственик на Tioga Падови кои се надеваше да се прошири на тркачката патека во целосно-fledged казино, дека едноставно објаснување не е доволно treasure island resort & casino. "Мислам дека тоа е јасно дека никој не разбира зошто Јужниот Ниво, што беше ветено лиценца, а не добие лиценца," Gural рече.Гувернерот Cuomo вети дека ќе даде Јужниот дел на Ниво на вид на специјална економска внимание во неговиот втор мандат, што го даде Бивол во неговиот прв мандат како гувернер.Локалните жители се чувствуваат како иако област е во голема мера shunned во текот на изминатата недела, и поради казино одлука и fracking забрана најавена минатата среда.Во меѓувреме, Oneida Индискиот Народ има најави дека тие планираат да ја отворите $20 милиони Оз-тематските казино во Chittenango во 2015 година, само 14 километри источно од Сиракуза.Објавувањето на мал објект дојде само четири дена по државниот одбор го направиле своето комерцијални казино препораки, и новиот казино ќе биде само околу 60 милји далеку од Пневматик одморалиште.Сепак, Oneida официјални лица велат дека нивните планови беа во делата долго пред тоа соопштение. "Тоа е начин на мерење на времето работел," Oneida портпаролот на Џоел Barkin кажано Капитал Њујорк. treasure island resort & casino бафет.