да сонуваат за казино што значи тоа

1 милиони doubledown казино кодови

Ќе Macau бруто игри приходи (GGR) за февруари се робусни, или тоа ќе биде биста?Меѓународни аналитичари се очигледно поделени за тоа дали Macau казино ќе биде во можност да се повлече друг двојно-цифрен раст во овој месец по подобар-од-се очекува јануари GGR.Во четвртокот, Јапонски кредит долг watcher Номура и инвестиции брокерски Морган Стенли изразија оптимизам дека Macau е февруари казино приход ќе се зголеми повеќе од 10 проценти.Аналитичари од Номура предвиде дека Macau е GGR ќе се искачи 15 проценти овој месец на задната страна на очекуваното отворање на HKD27 милијарди долари (3.45 милијарди долари) MGM Cotai да сонуваат за казино што значи тоа. MGM Кина Holdings Ltd.има одлучи да ја одложи својата јануари 29 големото отворање на февруари 13, само три дена пред Кинеската Нова Година празник период.За својот дел, Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) го одобри доделувањето на повеќе од 100 нови на пазарот живеат дилер игри маси и некои 900 слот машини на Cotai одморалиште tlc казино претпријатија цената на акциите. "Ние очекуваме секојдневно GGR на околу MOP950 милиони евра за MOP955 милиони евра за февруари или до околу 15 проценти," Номура вели, според GGRAsia 1 милион долари покер турнир.
"Ние очекуваме над-просечниот раст во февруари оваа година, со оглед на очекуваното отворање на MGM Cotai средината на месецот." Како Номура, Морган Стенли беше, исто така, чувствувајќи се сигурни за Макао е GGR раст приказна овој месец.Морган Стенли аналитичари Praveen Choudhary и Џереми Некоја прогноза Macau е GGR ќе расте 16 отсто во февруари, повикувајќи се на истражувањето тие спроведени на хотелски резервации.Тие рекоа дека нивните податоци се предлага високи визитација од силна хотелски резервации и зголемувањето на платите на повеќето хотели во текот на претстојните Кинеската Нова Година празник прославата, која трае од февруари 15 до 21. "Ние очекуваме 16 проценти од година на година вкупно GGR за раст 2018 и 19 проценти од година на година за прв квартал на 2018, управувано од страна на визитација потенцијал за развој од пониско ниво [Кина] градови, нова понуда (MGM Cotai и Morpheus) и подобрување на инфраструктурата," брокерски рече.Дојче Банка аналитичарите, сепак, беа малку скептични за тоа дали на Кинеската Нова Година празник ќе обезбеди доволно оган моќ да се одржи стапка на раст над 10 проценти.Аналитичарите Карло Santarelli и Дени Valoy верува дека казино GGR за февруари ќе decelerate да 2.8 проценти, дури и ако на Кинеската Нова Година прослави паднати од овој месец. "Додека Кинеската Нова Година генерира многу возбуда, месец околу празникот има често има тенденција да го донесат разочарување како периоди и во пост, на празникот имаат тенденција да се неутрализира првенствено маса сила за време на одмор, од" Дојче Банка аналитичари рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 1 милиони doubledown казино кодови.